Davutoğlu intihar etmek üzere olan AKP'liyi kurtardı!

Gündem 1 Mayıs 2019 18:57
Videoyu Aç Davutoğlu intihar etmek üzere olan AKP'liyi kurtardı!
A
a

Ahmet Davutoğlu intihar etmek üzere olan AKP'liyi kurtardı!

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Edirne istikametinde, korkuluklara çıkan bir kişi intihar girişiminde bulundu. O sırada köprüden geçen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, korkuluklara çıkan AKP'li genci iletişime geçerek ikna etmeyi başardı.

İntihar girişimini haberleştiren DHA, Ahmet Davutoğlu'nun intihar girişimine müdahale etmesine yer vermedi.


 

Artı Gerçek’ten Can Bursalı’nın haberine göre, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından ismi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirilen Boğaziçi Köprüsü'nde intihar girişimi yaşandı. Duran Yıldırım adlı işitme engelli genç, işsizlik nedeniyle intihar girişiminde bulundu. Yaklaşık iki saat boyunca süren intihar girişimi sırasında köprüden geçmekte olan eski Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu konvoyunu durdurarak Duran Yıldırım'ı ikna etmeye çabaladı. Üzerinde AKP logolu tişört ve Türk bayrağı bulunan Yıldırım, Davutoğlu'nun ve koruma ekibinin çabalarının ardından ikna olarak korkuluklardan indi.

Duran Yıldırım'ın işsizlik nedeniyle bunaldığı ve annesinin mezarının olduğu Tokat'ın Zile ilçesinde iş bulmak istediği öğrenildi. Öte yandan Demirören Haber Ajansı da intihar girişimini haberleştirdi.

DHA'nın haberinde Ahmet Davutoğlu'nun intihar girişimine müdahale etmesine yer verilmedi.

DAVUTOĞLU İLK DEĞİL

Boğaziçi Köprüsü'nde yaşanan intihar girişimlerine siyasilerin müdahalesi ilk değil. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 25 Aralık 2015'te Boğaziçi Köprüsü'nden geçerken intihara teşebbüs eden Vezir Çatraş adlı yurttaşı intihardan vazgeçirmişti. Vezir Çatraş'ın ismi, 2017 yılında yeniden gündeme gelmişti. Çatraş bir kişiyi öldürüp evini de yakmıştı.

1000
icon
Lokman Ates 1 Mayıs 2019 23:49

Sahte intihar teşebüsü, sahte intiharcı kurtarma seneriolarına alıştık artık!..

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ