Davutoğlu ve Babacan'a FETÖ'den para!

Gündem 4 Haziran 2020 19:17
Videoyu Aç Davutoğlu ve Babacan'a FETÖ'den para!
A
a

ABD ve İsrail güdümlü kurulan yeni partilerin liderleri Davutoğlu ve Babacan'a FETÖ'den para!

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca, terör örgütünün sosyal medyadaki “kacsaatolduson”, “kacsaatoldusonn”, “kacsaatoldunet” gibi hesaplarının yöneticilerinden olduğu ileri sürülen Hüseyin Yılmaz hakkında hazırlanan iddianamenin ayrıntıları belli oldu.Aydınlık'ın haberine göre;
Sanık hakkında "silahlı terör örgütü yöneticiliği" suçundan 15 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan ve Gaziantep 9. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, FETÖ'nün sosyal medyada algı yönetimi için başvurduğu yöntemler anlatıldı.

‘HESAPLAR TALİMATLA AÇILDI’

İddianamede ifadelerine yer verilen Hüseyin Yılmaz, şu bilgileri paylaştı: “Örgüt 2014 yılından sonra sadece mahrem hizmetlilerin bildiğ̆i hesaplar aç̧ma talimatı verdi, bunun için danış̧manlık biriminden takip baş̧ladı. Her ile hedefler verildi. Sorumluları tek tek bö̈lgeleri gezdiler. Amaç̧ sosyal medyada algıyı yö̈netmekti. Bu anlamda herkese partili, solcu, sağ̆cı, dindar hesap açma talimatı verildi ve her ay bunun değ̆erlendirmesi yapıldı.

PARALAR AKRABA HESABINA

“@ankarakuşu” isimli hesabın sahibi ile önce Twitter, sonrasında da WhatsApp ü̈zerinden iletişim kurduğunu anlatan sanık, şöyle devam etti: “Bu hesapla görüştüğümüzü benim gibi sayfayı yöneten adminler ve Zafer kod adlı Abdullah P. biliyordu. Bu hesap bize kendi reklamını değ̆il de s̈öylediği hesapların veya videoların reklamını yapmamızı istiyordu ya da söylediği tweetleri bĕğenmemizi ya da retweet yapmamızı istiyordu. Bizden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun partisinin videolarını, ismini hatırlamadığım İyi Parti milletvekilinin paylaşımını, Gelecek Partisi'nin üyelerinin paylaşımlarını ya beğenmem ya da retweet yapmamı istedi. Benden yapmış oldŭğum bu etkilȩşimler için bana M.C. üzerinden yukarıda bahsettiğim şekilde toplamda hatırladığım kadarıyla 8 bin lira kadar gönderdi.”

İddianamede, sanığın yapılan bu eylemler karşılığında gelen paraları kendi adına değil de akrabalarının hesaplarına yatırılmasını sağladığı ve bunların “koyun parası” gibi açıklamalarla gizlenmesinin de amaçlandığı anlatıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR