Davutoğlu yeni parti için harekete geçti: AKP'den 50 vekil...

Gündem 15 Nisan 2019 18:41
Videoyu Aç Davutoğlu yeni parti için harekete geçti: AKP'den 50 vekil...
A
a

Ahmet Davutoğlu yeni parti için harekete geçti: AKP'den 50 vekil...

31 Mart seçimlerinin ardından 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti kuracağı iddiası gündeme gelmişti.

Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, konuya ilişkin bugünkü “Davutoğlu Ankara'yı turladı...” başlıklı yazısında, Ahmet Davutoğlu'nun Ankara turunu kaleme aldı.

Ahmet Takan, “AKP'de ‘seçim kaybedilmesine’, ‘seçim kaybedenlere’ homurtular dalga dalga yayılırken yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren azledilen Başbakan unvanına sahip Ahmet Davutoğlu, önceki gün (Cuma) Ankara'ya geldi” ifadelerini kullandı.

“Davutoğlu, 1 günlük kısa ama hızlı bir Ankara turu yaptı” diyen Takan şöyle devam etti:

“Çok sayıda eski ve yeni AKP'li isimlerle görüştü. Ahmet Davutoğlu'nun görüştüğü isimlerden bazılarıyla konuştum. ‘Hoca’ yeni parti kurma konusunda çok kararlıymış... ‘En az 50 milletvekili ile’ yeni partisini kuracağını iddia ediyor fakat bu isimleri söylemiyormuş... ‘Beni Batı'da destekliyor’ diyormuş... Ali Babacan'ın da kendi yanında yer alacağını iddia ediyormuş. Ancak, Davutoğlu ile görüşen AKP'liler çok temkinli. ‘Hoca’ ile Abdullah Gül arasında uzun süredir yaşanan soğukluğun devam ettiğine dikkat çekiyorlar. Ali Babacan'ın tavrının kesinleşmesini bekliyorlar...'

1000
icon
osman pesok 15 Nisan 2019 21:22

Ahmet davutoğlu salak ve başarısız suriyeyi başımıza bela eden o değilmi süleymaniye meselesi haburda mahkeme kurulması davutoğlunun mahareti özel sektör bankada şef mv yapmam Gül de uyuz bu kadar saltanatı bırakmaz onun için bu senaryo tutmaz

0 2 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR