Demirtaş'ın kitabı partiler arası kavga çıkardı!

Gündem 14 Ocak 2020 13:56
Videoyu Aç Demirtaş'ın kitabı partiler arası kavga çıkardı!
A
a

Demirtaş’ın kitaplarının satışıyla ilgili kutuplaşma tartışma yarattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu ve tutuklu olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, önceki gün Selahattin Demirtaş’ın “Devran” isimli kitabının okuma tiyatrosunu izlemek üzere bir araya geldi.

Tiyatro gösterimine CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, sanatçı Kadir İnanır, CHP ve HDP’li yöneticiler de katıldı.

KİTAP TARTIŞMASI

Bu buluşmanın ardından İBB’ye ait İstanbul Kitapçısı’nda Selahattin Demirtaş’ın kitaplarının satılmaya başlandığı ileri sürüldü.

Demirtaş’ın kitaplarının satışıyla ilgili iki farklı görüş arasında tartışma başladı. Bir kesim, Demirtaş’ın terör suçundan hüküm giydiğini, kitaplarının İBB bünyesinde satılmaması gerektiğini ileri sürdü. Bir diğer kesim ise Demirtaş’ın kitaplarının yasal olduğunu ve her yerde satıldığını belirttiler.

PERİNÇEK’E YANIT: SİZİN ELEŞTİRDİĞİNİZ KİTABI BEN D&R’DAN ALDIM
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Demirtaş'ın kitaplarını İBB'nin raflarına koyanların Türkiye'nin geleceğinde yeri yok! İBB raflarında Selahattin Demirtaş kitabı Mehmetçiğe kurşundur! PKK/HDP'ye özgürlük yok" diye tepkisini dile getirdi.

Perinçek'e yanıt, İBB Basın Koordinatörü Süleyman Sarılar'dan geldi. Sarılar, "Doğu bey yasal her kitap her yayınevinde/kitapçıda satılıyor. İBB İstanbul Kitapçısı raflarında da satılması normaldir.Kaldı ki sizin eleştirdiğiniz kitabı ben D&R’dan aldım. Türkiye’nin geleceğinde kitaplarla-sizinkiler dahil-yerimiz olmalıdır" dedi.

Sabah-ATV gibi hükümete yakın medyanında bünyesinde bulunduğu Turkuvaz Medya'ya ait D&R'da da Demirtaş'ın kitapları satılıyor...

NEDİM ŞENER: TUTMAZ BU OYUN

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener konuyla ilgili şunları söyledi:

"Tiyatro’ya bak!! Terörist PKK elebaşının heykelini dikecek yer arayan, PKK’ya “terörist” diyemeyen, PKK elebaşını ‘sayın’ demeden anamayan Demirtaş’a, Sosyal Demokrasi Vakfı, barış, demokrasi, insan hakları ödülü vermiş. Benden söylemesi tutmaz bu OYUN...

İBB Demirtaş’ın kitaplarını da satmaya başlamış!!

Yavaş yavaş, alıştıra alıştıra, tiyatro ile kitap ile şiir ile türkü ile yavaş yavaş alışacaksınız. Bir gün şehitleri hatırlayıp, “ben neyi alkışlıyorum’ dediğinizde kızarmış avuçlarınızla yüzünüzü kapatacaksınız ama geç olacak."

TİP’Lİ VEKİL: BUNUN ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN HAYKIRMAMIZ…

TİP Hatay Milletvekili Barış Atay da Nedim Şener'e tepki gösterdi. Atay, "Utanacağımız hiçbir şey yapmadık da hadi diyelim olsaydı, bunun özgürlüğü için haykırmamız, ilk sıraya yerleşirdi" ifadelerini kullandı.

ŞIK: KİMİSİ ALÇAK OLMAYA GÖNÜLLÜDÜR

Selahattin Demirtaş’ın kardeşi Aygül Demirtaş da “Sayın Demirtaş, o gün de her zaman olduğu gibi haksızlıkların karşısında, haklının ve hukukun yanındaydı. Nedim Şener'e bugün de haksızlık edilse aynı davranışı sergiler. Çünkü o kendine değil, herkese demokrat” dedi.

Aygül Demirtaş, Selahattin Demirtaş’ın 23 Ocak 2012'de yaptığı "Herkese gunaydin,Ahmet ve Nedim'in durusmalari var bugun,umarim serbest kalirlar" paylaşımını hatırlattı.

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık da, Aygül Demirtaş’ın tweetini paylaşarak “Kimisi alçak gönüllüdür, kimisi alçak olmaya gönüllüdür” dedi.

Nedim Şener ise “Kimi de devlete terörist derken, Türk Kürt ayırmadan kadın, çocuk, öğretmen, doktor, işçi, köylü, polis asker hatta annesiyle 11 aylık bebeği katleden PKK’ya terörist diyemeyen alçaktır” diye yanıt verdi.

İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ: BU TİYATRONUN MİLLETİMİZE HAYRI YOKTUR

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu ise konuyla ilgili olarak şu tepkiyi gösterdi:

"Terörle mücadelemizde günaşırı şehitlerimiz var. Canlarımız yitiyor.

Terörle arasına mesafe koymadan siyaset yapanları şirinleştirmeye matuf her adım teröre müsamahadır.

Bu tiyatronun milletimize de kardeşliğimize de hiçbir hayrı yoktur!

Siyaseti bunu bilerek yapmak lazımdır."

MURAT İDE: PELİKAN MONTAJ FOTOĞRAFLA OPERASYON YAPIYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in basın danışmanı Yeniçağ yazarı Murat İde de Sakine Cansız’ın kitabının İBB bünyesinde satılmadığını, görsellerin montaj olduğunu kaydetti. İde, şu ifadeleri kullandı:

“O kitap İBB'de satılmıyor.

PELİKAN montaj fotoğrafla operasyon yapıyor.

Üstüne üstlük, o kitap Albayrak'ın CEO olduğu D&R'da ve devletin PTT'sinde satılıyor.

Öcalan mektubunu okutanların tezgahına da atlayan atlayana.

Gözünü seveyim memleketimin…”

HALAÇOĞLU: KENDİ AYAĞINA KURŞUN SIKMAK BUNA DENİR

Eski milletvekili İYİ Partili Yusuf Halaçoğlu da sosyal medya hesabından “İBB'ye bağlı İstanbul Kitapçısında Paris'te öldürülen ve asıl adı Sara olan Sakine Cansız'n kitabı satılıyormuş. Kendi ayağına kurşun sıkmak buna denir. Bu Ermeni terörist DHKC'nin etkin isimlerinden.Zaten Canan Kaftancıoğlu da bu teröristi övmekten hüküm giymişti. Allah akıl versin” ifadelerini kullandı.

Eski AKP Milletvekili Metin Külünk ise şunları kaydetti:

“İstanbul’un başındaki proje ama bu topraklara ait olmayan HELENİSTİK AKLIN kurgusu şahıs, PKK/FETÖ çizgisinde İTAATSİZLİĞE oynayarak SOKAKTA MİLLET ile DEVLETİ karşı karşıya getirip, (kollarını sıva talimatı ile Sıvayarak)kendine ekmek çıkarma derdinde.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR