Demirtaş seçilirse Vatan Partisi'ni kapatacak mı? Perinçek'ten cevap..

Gündem 25 Mayıs 2018 14:17
Videoyu Aç Demirtaş seçilirse Vatan Partisi'ni kapatacak mı? Perinçek'ten cevap..
A
a

Selahattin Demirtaş seçilirse Vatan Partisi'ni kapatacak mı? Perinçek'ten cevap..

HDP’nin tutuklu Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabı üzerinden Vatan Partisi Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek’e yanıt verdi. Perinçek de yine sosyal medya hesabından Demirtaş'a cevap verdi.

Doğu Perinçek iktidar olduklarında HDP’nin kapatılacağını açıklamıştı. Perinçek’in bu sözlerine Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş sosyal medya hesabından şöyle yanıt verdi:

“Ben seçilirsem Vatan Partisi’ni kapattırmayacağım. Partiniz dahil, bütün partilerin hazineden adil bir yardım almasını sağlayacağım. Ayrıca siz kazanırsanız söz veriyorum, HDP’yi biz kendimiz kapatacağız. @Dogu_Perincek”

PERİNÇEK'TEN DEMİRTAŞ'A CEVAP

Doğu Perinçek, Selahattin Demirtaş’ın sosyal medya üzerinden yazdıklarına yanıt verdi. Doğu Perinçek, yine sosyal medya üzerinden verdiği cevapta şöyle dedi:
“HDP'yi siz kurmadınız ki siz kapatasınız. HDP'yi ABD, İsrail ve PKK kurdu. Onlara güvenmekten vazgeçin sizi kurtaramazlar. Kandil'e beyaz bayrak çektireceğiz. Mehmetçiğe kurşun sıkma, Aybüke öğretmenleri katletme, toprağımıza mayın döşeme özgürlüğü yok. Her durumda Türkiye'nin geleceğinde HDP yok. HDP için tek çıkış yolu kendisini dağıtması, HDP'ye üye olan bütün vatandaşlarımızın Vatan Partisi'ne katılmasıdır. Türk de biziz Kürt de biziz. Hepimiz Türk Milletiyiz!”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR