Demirtaş TRT'de den Erdoğan'a ve TRT'ye öyle bir eleştiriler sıraladı ki...

Gündem 17 Haziran 2018 22:32
Videoyu Aç Demirtaş TRT'de den Erdoğan'a ve TRT'ye öyle bir eleştiriler sıraladı ki...
A
a

Selahattin Demirtaş TRT'de den Erdoğan'a ve TRT'ye öyle bir eleştiriler sıraladı ki...

HDP'nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'nınTRT'de seçim konuşması yaptı. İlk kez seçimlere dair halka seslenen Demirtaş: "20 yıl verseler boyun eğmem" dedi.

HDP'nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş TRT 'den seçim konuşması yaptı. İlk kez seçimle alakalı halka seslenen Demirtaş'ın konuşmasının önemli kısımları:

'20 YIL VERSELER BOYUN EĞMEYECEĞİM'

"Bu seçim kampanyasından Edirne F Tipi'nden sesleniyorum. 20 ayı aşkın süredir hukuksuz şekilde tutuluyorum. Sadece 2 defa hakim karşısına çıkarıldım.

Hakkımdaki suçlamaların tamamı sizlere yaptığım konuşmalardır. Tek nedeni AKP'nin benden korkmasıdır.Derin bir karamsarlık var. Komşu komşudan korkar hale geldi. Tek adam rejiminde uğradığımız haksızlıklar için başvuracağımız bir yer kalmayacak.

Boğulur gibi hissedeceksiniz. Bunca zulme rağmen dik duruşunuz yarının teminatıdır. Ülkemizi bu uçurumun kenarından kurtaracağız. Sandığa gidin oyunuzu kullanın ve sandıklarınıza sahip çıkın. Benim buradaki imkanlarım çok kısıtlı.Benim adıma inançla ve coşkuyla inanıyorum ki çalışma yapıyorsunuz. 20 ay değil 20 yıl verseler bile boyun eğmeyeceğim. Bizim farkımız budur işte.

Tek adam değil çok insanız. Bizi idamla tehdit edenlere boyun eğmeyeceğiz. Bir oy HDP 'ye bir oy Demirtaş'a deyin. TRT 'yi de eleştirdiğimi ve hakkımızı helal etmediğimizi söylüyorum. Emekçileri için teşekkür ederim.
Derin bir karamsarlık var. Komşu komşudan korkar hale geldi. Tek adam rejiminde uğradığımız haksızlıklar için başvuracağımız bir yer kalmayacak. Boğulur gibi hissedeceksiniz. Bunca zulme rağmen dik duruşunuz yarının teminatıdır. Ülkemizi bu uçurumun kenarından kurtaracağız.

Sandığa gidin oyunuzu kullanın ve sandıklarınıza sahip çıkın. Benim buradaki imkanlarım çok kısıtlı. Benim adıma inançla ve coşkuyla inanıyorum ki çalışma yapıyorsunuz. 20 ay değil 20 yıl verseler bile boyun eğmeyeceğim.”

İŞTE O ANLAR;

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ