Diyanet vitrinine Atatürk düşmanı FETÖ destekçisini koydu

Gündem 29 Eylül 2018 16:45
Videoyu Aç Diyanet vitrinine Atatürk düşmanı FETÖ destekçisini koydu
A
a

Diyanet vitrinine Atatürk düşmanı FETÖ destekçisi AKP'li Mustafa Armağan'ı koydu...

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Diyanet Vakfı’nda, Atatürk düşmanı kripto FETÖ’cü Mustafa Armağan’ın yayın yönetmenliğini yaptığı “Derin Tarih” isimli derginin vitrine konularak reklamnın yapılması ve satışa sunulması dikkat çekti.

Kripto FETÖ’cü Mustafa Armağan daha önce Mustafa Kemal Atatürk’e ve ailesine hakaretlerde bulunmuş ve hapis cezası almıştı. Armağan geçen yıl da, Süleyman Yeşilyurt ve Yavuz Bahadıroğlu ile birlikte, TV Net’te yayınlanan “Derin Tarih” programında Atatürk’e ve manevi kızı Afet İnan’ı ağır hakaretlerde bulunmuşlardı.

FETÖ lideri Fethullah Gülen’e övgüleriyle tanınan Mustafa Armağan, daha önce ki TV programında kullandığı, “Gülen aslanları bekliyoruz” ifadesi tartışmalara neden olmuş ve 15 Temmuz Darbe girişimini akıllara getirmişti.

DİYANET KRİPTO ARMAĞAN’IN GEÇMİŞİNİ BİLMİYOR MU

Kripto Fethullahçı Mustafa Armağan 1995 yılında FETÖ’nün kapatılan yayın organı Zaman'da köşe yazmaya başlamıştı. Zaman'a kayyum atanmasından sonra bile yazıları Ekim 2015'e kadar devam etti. Yani, 17 – 25 Aralık operasyonlarının 2 yıl sonrasına kadar... Uzun süre FETÖ’nün kapatılan yayın organı Mehtap TV'de “Tarih Aynası” adlı programı yaptı. Fethullah Gülen'in onursal başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nda yayın bölümü yöneticiliği görevini üstlendi.
2000-2002 yılları arasında, yine FETÖ’nün hazırladığı "DA" (Diyalog Avrasya) dergisinin genel yayın yönetmenliğini yaptı.

FETÖ’nün düzenlediği Abant Platformu toplantılarının "seçkin" katılımcılarındandı ve neredeyse tüm Abant Toplantıları'na katıldı.  Armağan, Ali Ünal ile birlikte 1999 yılında "Medya Aynasında Fethullah Gülen (Kozadan Kelebeğe)" adlı kitabı hazırladı. Kitap, yine Cemaat'in kurduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından basıldı. 2000 yılında ise bu kez, FETÖ lideri Gülen için yazılan yazıların derlendiği "Diyaloğa Adanmış Hayat" kitabını hazırladı. Bu kitap da yine Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından basıldı.

Tüm bu kitaplarda FETÖ liderine övgüler sıralayan Mustafa Armağan, 17/25 Aralık operasyonları sonrasında dönemin Başbakan’ı Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ’yü hedef almasına da karşı çıkmış ve savunmuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ