Down sendromlu çocukları kabul ettiler

Gündem 20 Mart 2018 19:56
Videoyu Aç Down sendromlu çocukları kabul ettiler
A
a

Down sendromlu çocukları kabul ettiler. Erdoğan ve Kıılıçdaroğlu çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi...

Yarın 21 Mart Dünya Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü. Bu gün nedeniyle dünya ve Avrupa şampiyonalarında başarılar kazanan down sendromlu çocuklarımız TBMM’de grup toplantılarını yapan parti liderlerine konuk oldu.
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda konuşmasını bitirdikten sonra down sendromlu çocuklar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanına kürsüye çıktı. Cumhurbaşşkanı Erdoğan çocukları kucaklayarak bir süre kürsüden partilileri selamladı ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Erdoğan’ın bu anlarında yanında Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya vardı. Erdoğan’ın çocuklarla birlikte olduğu bu anlarda down sendromlu çocukların ‘rabia’ işareti yapması dikkat çekti.

Öte yandan Meclis’te AKP’nin grup toplantısından sonra ise CHP’nin toplantısı vardı. CHP lideri Kılıçdaroğlu da çocuklar ile fotoğraf çektirdi ve onları kabul etti ancak çocukların Kılıçdaroğlu’na sıkı sıkı sarılması ve CHP Liderinin sıcak tavırları gözlerden kaçmadı. Kılıçdaroğlu çocuklara bol bol sarıldı ve kendisini öpmelerine izin verdi.  (Sözcü)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ