DSP nal topladı! CHP'ye etkisi olmadı..İşte kalelerde son durum

Gündem 6 Mart 2019 20:02
Videoyu Aç DSP nal topladı! CHP'ye etkisi olmadı..İşte kalelerde son durum
A
a

DSP nal topladı! CHP'ye etkisi olmadı..İşte kalelerde yerel seçim için son durum

Ankethane Araştırma Şirketi, CHP'li belediye başkanları tarafından yönetilen ve Türkiye’deki kaleler olarak bilinen 8 'popüler' ilçede araştırma yaptı.

Ankethane, İstanbul'da Beylikdüzü, Kartal ve Maltepe, Ankara Yenimahalle, İzmir Konak, Antalya Muratpaşa, Mersin Mezitli ve Adana Çukurova'nın bulunduğu CHP'li belediye başkanları tarafından yönetilen ilçelerde araştırma yaptı. 

28 Şubat-3 Mart tarihleri arasında, 12 bin kişiyle yüz yüze yapılan ankette sadece hangi partiye oy verileceğini içeren tek bir soruya cevap arandı.

BEYLİKDÜZÜ’NDE KIRAN KIRANA

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterdiği Ekrem İmamoğlu'nun yönettiği Beylikdüzü'nde CHP önde.

Beylikdüzü'nde CHP'nin oy oranı yüzde 48.4, AKP ise 47.6 oldu.

KARTAL YENİMAHALLE MALTEPE

Araştırma şirketinin anketine göre Kartal'da oy dağılımı CHP 50.6, AKP 47.7; Maltepe'de CHP 52.8, AKP 44.5 ve Yenimahalle'de CHP 50.7, AKP 48.1 oldu.

CHP’NİN AÇIK ARA OLDUĞU YERLER

Konak'ta CHP 58.2, AKP 40.1; Muratpaşa'da CHP 55.7, AKP 41.1; Mezitli'de CHP 44.8, AKP  34.3, Çukurova'da CHP 67.3, AKP 30.6 oy aldı.

ÜÇ KALE İLÇEYİ KAYBEDEBİLİR

Ankethane'nin analizine göre Beylikdüzü, Kartal ve Yenimahalle belediye başkanlıklarını CHP'nin 'kaybetme' olasılığı bulunuyor.

MEZİTLİ’DE SÜRPRİZ OLABİLİR

Yine Mezitli'de (Mersin) CHP önde görünmekle beraber kendi ortağı İYİ Parti'nin ve HDP'nin Mersin'deki 'ayrı' tavırları nedeniyle burada bir 'sürpriz' yaşanabilir.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ