Dünya bunun gibi lider görmedi: Kendi annesine işkence yaptı!

Dünya 16 Mart 2018 00:26
Videoyu Aç Dünya bunun gibi lider görmedi: Kendi annesine işkence yaptı!
A
a

Dünya bunun gibi lider görmedi: Kendi annesine işkence yaptı!

Suudi Arabistan’da iktidarı kısa süre içinde devralması beklenen Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın, annesini çeşitli yalanlara başvurarak, babası Kral Selman’dan iki yıldır uzak tutmaya çalıştığı öne sürüldü. İddiaya göre 31 yaşındaki genç prens, kraliyet ailesinde çatlak yaratacağı gerekçesiyle annesinin kendisinin kral olmasını istemediğini düşünüyor ve babasını ikna etmesinden korkuyor.

NBC News’un 14 yeni ve eski Amerikalı yetkiliye dayandırdığı haberde, Veliaht Prens’in iktidarı yavaş yavaş ele geçirirken annesi Fahda binti Falah bin Sultan al Hithalayn’ı sakladığı ve kraliyet ailesinden uzak tuttuğu iddia ediliyor. Kraliyet ailesine yakın bir kaynak, prens ile annesinin birkaç yıl önce anlaşmazlık yaşadığını, annesinin diğer oğullarını da güçlendirmek istediğini söyledi.

‘EV HAPSİNE ALDI’

Haberde, Prens’in annesini en azından bir kez Suudi Arabistan’daki bir sarayda, babasının haberi olmadan ev hapsine aldığı ve burada kötü muameleye tabii tuttuğu iddia ediliyor. Prensin annesinin nerede olduğu konusunda çeşitli yalanlar uydurduğu da öne sürülüyor. Yetkililerin istihbarat raporlarına dayanarak anlattığına göre, bu yalanlar arasında annesinin tedavi için ABD’de olduğunu söylemek de var.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ