Duyun memurlar AKP'ye oy verecek misiniz? Yıldırım: 'Memurluk bitiyor!'

Gündem 27 Nisan 2018 23:58
Videoyu Aç Duyun memurlar AKP'ye oy verecek misiniz? Yıldırım: 'Memurluk bitiyor!'
A
a

Başbakan'dan Memurluk Açıklaması: Kamu Çalışanlarının Sözleşmeli Olmasından Yanayım

Başbakan Binali Yıldırım, katıldığı canlı yayında "Gönlümdeki kamuda çalışanların hepsinin sözleşmeli olması." dedi. Başbakan, "Reformlardan biri bu mu olacak" sorusuna "Evet" yanıtını verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, "Ben kamudaki tüm çalışanların sözleşmeli olmasından yanayım. Sözleşmeli olmak güvence açısından olumsuzluk getirmiyor." ifadesini kullandı.

"GÖNLÜMDEKİ KAMU ÇALIŞANLARININ HEPSİNİN SÖZLEŞMELİ OLMASI"

Başbakan Binali Yıldırım katıldığı canlı yayında 'Sözleşmeli öğretmene kadro yok mu? Kamudaki sözleşmeliler de kadro bekliyor. Bu süreçte böyle bir vaat olacak mı?' sorusuna "Ben hiç popülizm sevmem. Benim gönlümdeki kamuda çalışanların hepsinin sözleşmeli olması. Sözleşmeli olmak güvence açısından olumsuzluk getirmiyor. 20 bin küsür öğretmen aldık baştan dedik ki siz beş yıl şurada çalışacaksınız dedik. Çeşitli mazeretlerle buradan filanca ile gitmek istiyorum dediler. Bu planlamayı bozuyor. Sözleşmeyle verimlilik artıyor. Bölgeler arasındaki ihtiyaçlar artıyor. Nerede ihtiyaç varsa oraya öğretmen alınıyor. Sözleşme iş güvenliği konusunda ve ücret bakımından bir sorun yaratmıyor. Kamu çalışanlarının tanımı tek olmalı. Bu da yine kanunla olmalı" yanıtı verdi.

1000
icon
Fahrettin Cebeci 28 Nisan 2018 16:12

Gene oylarını AKP ye verirlerata sözü var deveye diken millete diye gerini ayıp olur diye yaxmadım ama bir gerçekte var CHP lideri halen afayım demedioturdugu makamdan haberi olmayan biri nasıl ülke yönetecek geçen seçimdeki gibi şerafattinlerlemi idare edecekgeçen seçimleri unutmadık hedap soracagım dedikleri ile masaya oturdu birde günlerce milleti oyaladı ALP liletin koalisyon kurmal istemedikleri haldr halkı kandırdı anlaşıtoruz anlaştık koalisyon tamam gibi yalanlar söylediler halka be bunlara nede oy vereyimki yaşasınTKP

1 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ