Emniyet Genel Müdürünün görevden alınmasında Kılıçdaroğlu ayrıntısı

Gündem 19 Temmuz 2019 12:36
Videoyu Aç Emniyet Genel Müdürünün görevden alınmasında Kılıçdaroğlu ayrıntısı
A
a

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’nın görevden alınmasında ‘Kılıçdaroğlu’ ayrıntısı

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Emniyet Genel Müdürlüğü görevinden alınan Celal Uzunkaya’nın çabasının bazı kişilerin hoşuna gitmediğini söyledi. Öztürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişimi sırasında Uzunkaya’nın eline megafonu aldığını hatırlatarak, “Celal Beyin çabası açıkçası bazılarının hoşuna gitmedi. Saldırganların tutuklanmasına gerek bile duyulmadı. Celal Uzunkaya ile Emniyet buraya kadarmış” dedi.

Öztürk’ün “Kılıçdaroğlu’nu linçten kurtaran genel müdür” başlığıyla yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, şehit cenazesine katıldığı Çubuk’un Akkuzulu köyünde binden fazla kişi tarafından linç edilmek istendi. O görüntüler unutulmaz. Ama bir unutulmayan olay da, megafonu eline alan Genel Müdür Celal Uzunkaya’nın, eve girmek için uğraşan “gözü dönmüş” azgın kalabalığa hitaben, “Benim ve arkadaşlarımızı cesedini çiğnemeden o eve giremezsiniz” demesiydi. Kılıçdaroğlu’nu linçten kurtaran, kalabalığı bir anda yatıştıran o cümleydi.

Celal Beyin çabası açıkçası bazılarının hoşuna gitmedi. Saldırganların tutuklanmasına gerek bile duyulmadı. Celal Uzunkaya ile Emniyet buraya kadarmış. Önemli olan süre değil, olumlu iz bırakmaktı. Uzunkaya’da bunu fazlasıyla yaptı.

Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya görevden alınmış yerine Şırnak Valisi atanmıştı

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR