Engin Özkoç hakkında 3 ayrı fezleke

CHP 6 Mart 2020 15:34
Videoyu Aç Engin Özkoç hakkında 3 ayrı fezleke
A
a

CHP'li Engin Özkoç hakkında hazırlanan üç ayrı fezleke Meclis’te karma komisyona gönderildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Özkoç, hakkında dokunulmazlığının kaldırılması talebini içeren üç ayrı fezleke Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na (TBMM) sunuldu.

CHP’li Özkoç’un AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini tekrar etmesi, “Halkı kin ve düşmanlığı alenen tahrik”, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” ve “İftira suçu”na gerekçe olarak gösterildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve Adalet Bakanlığı’na gönderilen fezlekeler, TBMM Başkanlığı’na sevk edildi. CHP’li Özkoç'un dokunulmazlık tezkereleri önce TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu gündemine gelecek.

RADYO PROGRAMINDAKİ SÖZLERİ SUÇ SAYILDI

Özkoç hakkında hazırlanan bir diğer fezleke konusu ise, radyo programında söylediği sözler gösterildi. Özkoç’un bir radyo programında, “Siyasi ayağını AKP’nin şu milletvekili bu milletvekili filan değil o milletvekili bu milletvekili FETÖ ilişkilendiren kişi AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır” sözlerinin de TCK’nin beş ayrı maddesini ihlal ettiği iddia edildi.

Özçkoç hakkında hazırlanan son fezleke ise Çarşamba günü TBMM’de Erdoğan’ın sözlerine yanıtına yönelik oldu. Özkoç’un, “BOP’un Eşbaşkanı olan, 3 milyon Müslüman’ın katline onay veren, şehitlere kelle diyen bir kişi, haysiyetsizdir, şerefsizdir, onursuzdur” sözlerinin TCK’nin altı maddesini ihlal ettiği kaydedildi.

Özkoç hakkında fezlekelerde yapılan değerlendirmede, sözlerinin “Yasama sorumsuzluğu kapsamında olmadığı" öne sürüldü. Özkoç'un halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği, Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği ve iftira suçunu işlediği iddia edildi. Fezlekelere göre ayrıca Özkoç’un TBMM’de yaptığı açıklamalar ile bu açıklamalara ilişkin attığı tweetler, ayrı ayrı eylemler olarak değerlendirildi.

1000
icon
Sana ne 6 Mart 2020 15:44

Yazıklar olsun, bir CB düşünün ki, halkıyla bu kadar kavga etsin, yazık çooook yazık!!!!

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ