Eniştesi Erdoğan'a kızdı: Bize sormadan...

Gündem 23 Ağustos 2017 11:03
Videoyu Aç Eniştesi Erdoğan'a kızdı: Bize sormadan...
A
a

Bu konularda görüşlerinin alınmasını isteyerek, tek başına karar verilmesini eleştirdi.

TESK Başkanı Bendevi Palandöken de bu kararların sadece esnafı değil, bayram geleneğini de öldürdüğünü söylerken,  ANKESOB Başkan Vekili Hasan  Çavuşoğlu da esnafın bayram hevesinin kursağında kaldığını öne sürdü.

BARAN’IN ENİŞTE İSYANI

Yaz tatili ve bayramlarda Ankara’nın sokaklarının, ‘boşaldığını’ söyleyen ATO Başkanı Gürsel Baran, uzun bayram tatillerinde alış verişin ‘durma noktasına geldiğine’ dikkat çekti. Bakanlar Kurulu Üyelerinin de çoğunlukla karşı çıkmasına karşılık, Erdoğan’ın, ‘tek başına’  on günlük bayram tatili kararının almasına da gönderme yapan ATO Başkanı Gürsel  Baran şunları söyledi:

‘Tahsilat şansımızın olmadığı bu dönemde ödeme yapmak zorundayız. Bu kararlar alınırken esnaf ve tüccarların da fikrinin sorulmasını istiyoruz’

PALANDÖKEN’DEN BARAN’A DESTEK

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı (TESK) Bendevi Palandöken de ATO Başkanı Gürsel Baran’a destek verdi. Palandöken şunları söyledi:
​  ‘Esnafın borcu var. Ciro yapmak zorunda. Ama iş hayatını on gün durdurma kararı veriliyor. Esnafın yüzü bayramlarda gülüyor. Bayram demek alışveriş demektir. Tatiller hem esnafı hem de bayram geleneğini öldürüyor’

ESNAFIN HEVESİ KURSAĞIUNDA KALDI DİYEN ANKESOB’U DA YANINA ALDI

ATO Başkanı Gürsel Baran, Erdoğan’ın on günlük bayram tatili kararına isyanına ANKESOB Başkanvekili Hasan Çavuşoğlu da destek oldu.  Çavuşoğlu da özetle şunları söyledi: 

‘Ankara zaten uzun zamandır boş. Herkes tatilden dönecek derken, hayal kırıklığına uğradık. Esnaf bu karardan büyük yara alacak. Valizini kapan tatile gidecek. Esnafın bayram hevesi kursağında kaldı’ 

kaynak:YURT

1000
icon
Veysel 27 Eylül 2017 13:42

Ankara İstanbulu terkedenler nüfusun yüzde kac. Yüzde 10 bile olamaz. Kalan yüzde 90esnafa yetmiyorsa. İki yıldır çok kötü giden turistler yörelerinde esnafı ne yapsın. Ayrıca tatile çıkanların yarıdan fazlası akraba ziyaretine Anadolu yayılıyor. Yatak kapasitesi ortada. Ah ülkem ah gazı olan konuşuyor gercek mağdurlar susuyor.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi siyasiyi Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU