Erdoğan: 'Karınlarını doyuruyoruz, bize oy vermiyorlar'

Gündem 16 Mayıs 2019 10:29
Videoyu Aç Erdoğan: 'Karınlarını doyuruyoruz, bize oy vermiyorlar'
A
a

Tayyip Erdoğan: 'Karınlarını doyuruyoruz, bize oy vermiyorlar'

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, haftasonu İstanbul’da milletvekilleri, belediye başkanları ve teşkilatla yaptığı toplantıda, 17 yıldır vatandaşa sayısız hizmetin götürüldüğünü, ancak bunun artık oy getirmediğini söyledi. “Artık mideye değil buraya (başını işaret ederek) bakacağız. Herkesin midesini doyurduk, ama neticede durum böyle” dediği belirtilen Erdoğan’ın, “Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor” dediği aktarıldı.

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın kulis haberine göre, milletvekilleriyle bir araya gelinen toplantıda 23 Haziran seçiminde Kürt kökenli seçmenden oy alınabilmesi için bir şeyler yapılması gerektiği yönündeki görüş üzerine Erdoğan, “Sultanbeyli’de ne kadar oy aldınız? Oysa oraya ne kadar hizmet yapıldı. Ama onlar yüzde 15 oy aldılar. Sultanbeyli’ye o kadar hizmet yaptın, Kürtler ne yaptı, o kadar oy çıktı oraya” dedi.

‘HER TÜRLÜ İHTİYACINI KARŞILIYORSUNUZ OY VERMİYORLAR’

İktidarları döneminde yaptıkları hizmetlerle ilgili örnekler veren Erdoğan’ın, “Mideye değil artık buraya (kafasını işaret ederek) bakacağız. Herkesin midesini doyurduk, ama neticede durum böyle. Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor” dediği belirtildi.

Bakanlara ulaşamamaktan ve taleplerini iletememekten şikâyetçi olan bazı milletvekilleri de, bakanların eskiden olduğu gibi nöbet usulü Meclis’e gelmelerini önerdi. Grup yönetimi, bu konuda bir çalışma yapılabileceği bilgisini verdi.

1000
icon
çiçek 17 Mayıs 2019 11:09

bizim rıskımızı allah veriyor. her halde kendisini haşa .... sanıyor. bu adama birisinin tevazuyu öğretmesi lazım

0 1 Cevap Yaz
Eyt 16 Mayıs 2019 13:03

Suriyeliler bakıyorsun olar oy versin i zaman

1 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ