Erdoğan: Bu nasıl tek adamlık, kararlarımı uygulamıyorlar

Gündem 5 Nisan 2018 12:35
Videoyu Aç Erdoğan: Bu nasıl tek adamlık, kararlarımı uygulamıyorlar
A
a

Erdoğan: ''Bu nasıl tek adamlık, kararlarımı uygulamıyorlar'' diyerek sitem etti...

AKP Genel Başkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'i hedef alan açıklamalarını AKP MYK toplantısında da sürdürdü.

Erdoğan’ın tepkisini Başbakan Binali Yıldırım'ın yumuşatmaya çalıştığı belirtilirken, özellikle faizlerin düşürülmemesiyle ilgili görüşlerinin dinlenmemesine tepki gösterdiği öğrenildi.

Erdoğan toplantıda şöyle konuştu:

'ARKAMDAN İŞ ÇEVİRDİLER'
“Yurt dışına gitmeden önce faizlerle ilgili bir toplantı yaptık. Düşürülmesinden bahsettik. Nurettin Canikli ve Nihat Zeybekci de oradaydı. Sonra ben yurt dışındayken, Merkez Bankası faiz artırdı. Böyle bir şey olabilir mi? Bağımsızmış... İyi de onların aldığı kararın bedelini biz ödüyoruz. Bir de tek adamlık derler, bu nasıl tek adamlıksa, karar alıyoruz uygulamıyorlar. Benim arkamdan iş çevirdiler. Ekonomi konusunda bazı arkadaşlarımızın açıklamaları çok yanlış. Ekonomik göstergelere bakıyorsunuz en az 50 gösterge olumlu yönde gelişiyor, ama onlar sıkıntılı olan bir iki başlık üzerine konuşuyorlar. Bu büyük terbiyesizlik. Ben sürekli faizlerin aşağı çekilmesi konusunda uyarıyorum. Toplantılarda tamam diyorlar, ama aksi yönde faiz düzenlemesi yapıyorlar. Böyle saygısızlık olur mu?”

Kaynak: Hürriyet

1000
icon
Wrto@.com 6 Nisan 2018 11:09

E yani

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ