Erdoğan: Camiiden terörist çıkmaz! FETÖ kiliseden mi çıktı!

Gündem 6 Ağustos 2017 12:28
Videoyu Aç Erdoğan: Camiiden terörist çıkmaz! FETÖ kiliseden mi çıktı!
A
a

Sadece Diyanet’ten bile binlerce kişinin FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle ihraç edildiği bilinirken AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Camiden, mescitten terör ve terörist çıkmaz” ifadelerini kullandı

Gülen Cemaati’nin büyüyüp darbeye girişmesinin Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ‘eksikleri’nden kaynaklandığını savunan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “camiden, mescitten terör ve terörist çıkmaz” dedi. Oysa ki şimdiye kadar sadece Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bile KHK ile FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle binlerce kişi ihraç edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı Doğu ve Güneydoğu Öğrencileri Yaz Etkinliği kapanış programında konuştu. Kendisini dinleyen gençlere seslenen Erdoğan, “Çeşitli platformlarda kimilerinin yeni nesil konusunda ümitsizliğini dile getirdiğini görüyorum. Ben ise tam tersine yeni nesilden, yani sizlerden ümitliyim” dedi. Erdoğan, “İnşallah sizler ülkemizi ve milletimizi bugün bulunduğu yerden çok daha ilerilere taşıyacaksınız. Bunun için Türkiye'nin 2053 ve 2071 vizyonlarını biz sizlere emanet ettik. Biz göremeyeceğiz ama siz inşallah o günleri görecek ve yaşayacaksınız” ifadelerini kullandı.

HDP’yi hedef aldı

HDP’yi hedef alan Erdoğan, “7 Haziran seçimlerinde biraz başarı gördüler, hemen ardından sokaklara çağırdılar ve 53 kişinin ölümüne neden oldular. Hani siz Kürtlerin temsilcisiydiniz? Nasıl iş bu?” dedi. “Şu anda bizim hükümetimizde, partimizde Kürt kardeşlerim var” diyen Erdoğan, Bekir Bozdağ’ın, Mehmet Şimşek’in Mehdi Eker’in Kürt olduğunu söyledi. Erdoğan, sözlerinin devamında, “Bizim böyle bir derdimiz yok. Üstünlük Kürtlük ile Türklük ile değil, kim Allah'a daha yakın ise o üstündür” diye konuştu.
 

Konuşmasında PKK’yi işaret eden Erdoğan, camiden terörist çıkmayacağını da iddia etti: “Örgütün amacının, bölgedeki çocuklarımızı hem okuldan hem camiden kopartarak kendi sapkın ideolojilerinin kulu, kölesi, robotu yapmak olduğu açıktır. Niye? Çünkü biliyorlar ki camiden, mescitten, o minberlerden, o mihraptan, o vaaz kürsüsünden terör ve terörist çıkmaz.”

Diyanet’e eleştiri

Uzun bir dönem örtülü bir koalisyon yapıp devlet içinde kadrolaştırdığı Gülen Cemaati’nin Diyanet İşleri Başkanlığı ‘eksikleri’ nedeniyle büyüdüğünü savundu. Sadece Diyanet'ten bile binlerce kişi FETÖ üyeliği gerekçesiyle ihraç edilmişken Erdoğan, 'Camiden terörist çıkmaz' dedi: “İmam Hatip'e tahammül edemediler.

Farklı bir nesil gelir endişesi taşıdılar. Sırf bunun için eğitim sistemi alt üst edildi. Diğer liselerin mezunlarına sözüm yok. Kaliteyi oralarda da arayacağız. FETÖ işte bu zaafı kullanarak memleketimizin başına bela oldu. Diyanet İşleri Başkanlığımızın bu konuda çok eksiği var. Defalarca bu ikazı yaptık. Özellikle Doğu ve Güneydoğu'daki çalışmalarda çok ama çok geç kalmıştır.”

Darbe girişiminden yargılanan sanıkların mahkemelerde yalan söylediğini ifade eden AKP’li Cumhurbaşkanı, “Şu anda yargı sürecinde ne yalanlar söylüyorlar. 'Ben o değilim' diyor. Görüntüler ortada... Çünkü bunlarda yalan meşrudur. Takiye ise takiye de var. Bunlarda yalan dolan çok. Ümmeti böyle parçaladılar. Ama yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bunlarınki daha erken yanacak inşallah” dedi.

Çanakkale’yi kıyasladı

Erdoğan, 18 Mart 1915'teki Çanakkale Deniz Zaferi ile 15 Temmuz darbe girişimini kıyaslayarak "18 Mart 1915'i yaşamadınız ama 15 Temmuz'u yaşadık; bu bizim için daha anlamlı" değerlendirmesini yaptı.

1000
icon
aykut 6 Ağustos 2017 13:12

HALE BAK!.. SAMSUN'da KURS ÇOCUKLARINA AĞIR TACİZ!.. Kur'an kursu hocası tacizden tutuklandı Samsun'un Alaçam ilçesinde 5 kız öğrenciyi taciz eden Kuran kursu hocası H.A. tutuklandı............ Ensar Vakfı tecavüz skandalı, Karaman'da Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği'ne (KAİMDER) ait evlerde kalan çocukların cinsel istismara ve tecavüze maruz kalması olayı.[1] 2012-2015 yılları arasında, 9-10 yaşlarında çok sayıda çocuğa tecavüz ettiği polis raporuyla belgelenen 54 yaşındaki Muharrem Büyüktürk adlı[2] öğretmen 4 Mart 2016 tarihinde tutuklandı. Kabul edilen iddianameyle beraber Muharrem Büyüktürk'ün "çocuğa nitelikli cinsel istismar, hürriyeti tahdit, kasten yaralama ve müstehcen görüntüleri izletme' suçlarından hâkim karşısına çıkarılmasına karar verildi.[3] Olayın ortaya çıkması üzerine 29 Mart 2016'da Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen Muharrem Büyüktürk'ün meslekten ihraç edildiğini açıkladı.[4] Olay, kamuoyunun gündemine BirGün gazetesinin internet

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ