Erdoğan: Selfie yaparken düşüp ölen insanlara kimi zaman gülüyorum!

Gündem 27 Kasım 2017 12:49
Videoyu Aç Erdoğan: Selfie yaparken düşüp ölen insanlara kimi zaman gülüyorum!
A
a

Erdoğan, “Cep telefonu ile özçekim yaparken düşen..''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, teknoloji bağımlılığı kongresinde yaptığı konuşmada insanların bir telefon için saatlerce sıra beklemesini eleştirdi. Erdoğan, ayrıca teknofobik olmadığını söyledi.

Erdoğan’ın konuşmasının satış başları şu şekilde:

'TEKNOLOJİ, FITRATA UYGUN OLMALI'
Bizim için kıstas, teknolojinin fıtrata aykırı olmamasıdır. Ölçü teknolojinin dünyanın yok edilmesi için değil, ihyası yolunda kullanılıyor olmasıdır.

ATOM BOMBASI ÇIKIŞI
Şüphesiz her buluşun arkasında, ona hayat veren zihniyet ve dünya algısı vardır. Müslümanların atom bombası, nükleer füzeler gibi kitle imha silahlarına öncülük etmemelerinin temel sebebi herhalde geri kalmışlıkları olamaz. Bu tarz bir teknoloji, her şeyden önce Müslümanların zihin yapısına, hayata, insana ve tabiata bakışlarına aykırıdır.
Bizim asıl karşı olmamız gereken atom bombasının kendisi kadar, onu ortaya çıkaran, masum insanlar üzerinde kullanmayı meşru gören zihniyettir.

'ÖZÇEKİM YAPARKEN DÜŞÜP VEFAT EDEN İNSANLAR VAR'
Cep telefonu ile özçekim yaparken düşen kaza yapan sakatlanan vefat eden insanlara dair haberleri kimi zaman tebessüm ederek kimi zaman yüreğimiz parçalanarak takip ediyoruz.

'HEMEN PARMAK SALLAMAYA BAŞLIYORLAR'
Bugün nükleer başlıkları veya nükleer silahları yasaklama anlayışını savunan zihniyetlere baktığınız zaman bakıyorsunuz bir tanesinde 15 bin 16 bin nükleer başlık var. Bir diğerinde 12 bin 500 nükleer başlık var. Bir diğerine bakıyorsunuz 7 bin 500 nükleer başlık var. Sayı felaket. İstediğin anda istediğin yerde bunu kullanma hakkına sen sahip olacaksın. Ama öbür tarafta diğerlerine diyeceksin, ‘Sen yapamazsın.’ Hemen parmak sallamaya başlıyorlar. İşte sıkıntı burada. Bu da bir bağımlılık. Bunu da dikkatle değerlendirmek lazım. Bu da bir zihni bağımlılıktır.
'MEKKE’DE, MEDİNE’DE TELEFONLARIYLA VAKİT GEÇİRİYORLAR'
Dost meclislerindeki gönül sohbetlerinin yerini artık sosyal medya tartışmaları aldı. Mekke’de Beytullah’da, Medine’de Mescid-i Nebevi’de dahi insanlar, ibadet, kıraat ve tefekkürle meşgul olmak yerine telefonlarıyla vakit geçiriyorlar. Hayatımızı kolaylaştırması gereken teknoloji maalesef giderek bizi hayattan koparıyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ