Erdoğan 10 isme rest çekiyor..Damada şok!

Gündem 23 Nisan 2019 13:45
Videoyu Aç Erdoğan 10 isme rest çekiyor..Damada şok!
A
a

Seçim yenilgisinden sonra Erdoğan 10 isme rest çekiyor..Damada şok!

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre: AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim sürecinde başarısız olan, adaylarla ters düşen ve özellikle parti içi çekişmelere neden teşkilat yönetimleri ile ilgili süreci başlattı.

İzmir’de il başkanının istifası ile başlayan süreç, seçimi MHP’nin kazandığı Çankırı ve Karaman’la devam etti. Ankara ve İstanbul il yönetimleri ile ilgili kararın da bizzat Erdoğan tarafından verileceği belirtildi.

DEĞİŞİM KAYIPLA SINIRLI KALMAYACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün AKP Teşkilat Başkanlığı yönetimi ile bir araya gelerek seçim sürecinde teşkilatların çalışma performanslarına ilişkin raporu görüştü.

Teşkilat başkanlığının 81 ile ilişkin hazırladığı raporun iki buçuk saat süreyle değerlendirildiği toplantıda seçim sürecinde, performansı düşük olan, adayla ters düşen, parti içinde dedikodu üreten, parti içi çekişmelere neden olan ve toplumun tepkisini alan teşkilat yöneticileri tek tek tespit edildi.

Onun üzerinde il başkanı ve bazı ilçe başkanlarıyla yola devam edilmeme kararı alındı. Bu kapsamda İzmir’in ardından, seçimi MHP’nin kazandığı Çankırı ve Karaman il başkanları da istifa etti. AK Parti kaynakları, görevden almaların sadece seçimlerin kaybedildiği yerlerle ilgili sınırlı kalmayacağını dile getirdi.

"ADAYLARLA İLGİLİ YANILDIĞIMIZ YERLER OLDU"

Teşkilat başkanlığının hazırladığı raporda yer alan bazı il başkanlarının görevden alınmasına ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşı çıktığı öğrenildi.

Erdoğan seçim sürecinde yaşanan aksaklıklarla ilgili tüm sorumluluğun ve suçun teşkilatlara atılmasının doğru olmadığını, adaylarla ilgili problemlerin de yaşandığını belirterek “Bazı yerlerde adaylarla ilgili sıkıntılarımız oldu maalesef. Yanıldıklarımız oldu” dedi.

İSTANBUL’DA KARARI ERDOĞAN VERECEK

Öte yandan, Ankara ve İstanbul’un yanı sıra bazı büyük illerin yönetimleri konusundaki kararın ise bizzat Erdoğan tarafından verileceği belirtiliyor. Erdoğan’ın bu İstanbul dışındaki yerler için acele etmeyeceği ve kapsamlı değerlendirmelerden sonra karar vereceği ifade ediliyor.

BERAT ALBAYRAK GİDİCİ!

AKP’nin eski Milletvekili Emin Şirin, gazeteci Çağlar Cilara’ya dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Türkiye ekonomik çıkmaz içinde. Erdoğan da Berat Albayrak ile yürümeyeceğini gördü. Dolayısıyla CHP'nin de mutabık kaldığı Maliye Bakanı ile birlikte beraber yürütelim teklifi gitti. 15 gün oldu" diyen Emin Şirin, devlet içindeki Pelikan yapılanmasına ilişkin de kritik uyarılarda bulundu.

Devlet içindeki Pelikan yapılanması için, “paralel devlet haline geldi” yorumunu yapan AKP’li eski vekil Emin Şirin, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasına ilişkin de, “Bu sayede Pelikan’ın para kaynakları da kesilir” dedi.

İşte AKP’li eski vekil Emin Şirin’in o sözlerinin bir bölümü:
“Sayın Cumhurbaşkanı Berat Albayrak’ın Maliye Bakanlığı’ndan ayrılmasını istiyor. Çünkü, yurtdışında gördüğümüz fotoğraflar, Sayın Berat Albayrak’ın, Pelikan grubunun yaptığı faaliyetleri, Pelikan parti içinde yarattığı sıkıntılar, Pelikan’ın neredeyse paralel devlet haline geldiği yayın bir hale geldi. Dolayısı ile Berat Albayrak başka bir bakanlığa geçer, Pelikan grubu gider. Ekrem İmamoğlu İstanbul Belediyesi’nde devam eder. Bu sayede Pelikan’ın para kaynakları da kesilir. Bir taşta birkaç kuş vuracak gibi görülüyor.”

PELİKAN YAPILANMASI NEDİR
Yayınladıkları bildiri ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu istifaya götüren süreçte etkili olan ve devlet içindeki Pelikan yapılanması, 31 Mart seçimleri ile birlikte tekrar tepkilere neden olmuştu. İstanbul’da seçimleri CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun kazanması sonrasında, Sabah gazetesi, A Haber ve birçok yayın organı ile provokasyon yayıncılığı yapan devlet içindeki Pelikan yapılanması, tekrar gündeme gelmiş hem kamuoyunun hem muhalefetin hem de AKP içinde de eleştirilere neden olmuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ