Erdoğan 98 yılında yapılan Adıyaman havalimanını ''biz yaptık'' dedi!

Gündem 1 Haziran 2018 18:43
Videoyu Aç Erdoğan 98 yılında yapılan Adıyaman havalimanını ''biz yaptık'' dedi!
A
a

Recep Tayyip Erdoğan, 1998 yılında yapılan Adıyaman havalimanını ''biz yaptık'' dedi!

Adıyaman'da konuşan Erdoğan, 'Adıyaman'da havalimanı var mıydı? Biz yaptık biz' dedi. Ancak Adıyaman'da havalimanı AKP iktidarından 4 yıl önce, 1998'de hizmete girmişti.

Adıyaman'da konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Adıyaman’da havalimanı var mıydı? Biz yaptık biz" dedi. Ancak Adıyaman'da havalimanı 1998'de hizmete girmişti. 2013 yılında ise yeni terminal binası açıldı. Havalimanının internet sitesinde de hizmete giriş tarihi için 22 Mayıs 1998 yazıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman mitinginde halka hitap etti. Erdoğan konuşmasında, “Yatırım bizim işimiz. Havalimanları bizim işimiz. Adıyaman’da havalimanı var mıydı? Biz yaptık biz” dedi. Ancak Adıyaman Havalimanı AKP’nin henüz iktidara gelmediği 1998 yılında hizmete girdi. 2013 yılına kadar hizmet veren havalimanı için 2013’te yeni bir terminal binası yapılmıştı.

Erdoğan Adıyaman’da yaptığı konuşmada “Bu süreçte dargınlık, kırgınlık yok. Tamam mı? Bazen duyuyorum, böyle dargınlık, kırgınlık olanlar var. Sakın ha, dargınlık yok. Biz birbirimizi Allah için seviyoruz. Makam mevki aşiret bunları koyalım bir kenara. Biz yaradılanı yaradandan ötürü seveceğiz. Geçmişte yıllarca ihmal edilen mahrumiyeti iliklerine kadar hisseden Adıyaman hizmetlerin kıymetini iyi bilir” dedi.

Adıyaman’a yapılan yatırımlardan söz eden Erdoğan, “Bundan 20 yıl önce birisine Adıyaman’ın üniversitesi olacak dense inanır mıydı? Üniversitenin cazibesini artırmak için 6 bin 600 kişilik yükseköğretim yurtlarını da açtık. Yine yurtlar açmaya devam edeceğiz. İlk etapta 750 kişilik yurt açacağız. Sağlıkta 400 yataklı Adıyaman Devlet Hastanesiyle birlikte 15’i hastane olmakla birlikte 44 sağlık tesisini şehrimize kazandırdık mı” diye konuştu.

'ADIYAMAN’DA HAVALİMANINI BİZ YAPTIK' DEDİ

Konuşmasının devamında muhalefet için, “Bunların zaten hayatları boyunca bir dikili ağaçları yok ki” diyen Erdoğan, “Yatırım bizim işimiz. Havalimanları bizim işimiz.  Adıyaman’da havalimanı var mıydı? Biz yaptık biz” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ