Erdoğan'a anket şoku! AKP'li seçmen: Memnun değiliz!

Gündem 20 Aralık 2018 08:25
Videoyu Aç Erdoğan'a anket şoku! AKP'li seçmen: Memnun değiliz!
A
a

Recep Tayyip Erdoğan'a anket şoku! AKP'li seçmen: Memnun değiliz!

İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi yerel seçimlere 3.5 ay kala Aralık ayında gerçekleştirdiği sçeim anketinin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Anket sonuçları Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ı üzecek.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan ünlü ekonomist Uğur Gürses, 24 Haziran Genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren vatandaşların, ülke ekonomisinin içerisinde bulunduğu durumdan memnun olmadığını ifade etti.

Vatandaşlara, "Ekonominin mevcut durumu hakkında ne düşünüyorsunuz?" şeklinde bir soru yöneltilirken, 24 Haziran Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AKP) oy veren seçmenin, şıklardan "kötü" ve "çok kötü" seçeneğini söyleyenlerin oranında bu ay ciddi bir artış görüldü.

AKP'Lİ SEÇMEN EKONOMİDEN MEMNUN DEĞİL

Amerika Birleşik Devleti ile yaşanan yaptırım krizlerinin aşılmasına rağmen ekonomideki kötü gidişat devam ediyor. Vatandaş yapılan anket sonucunda bunu bir kez daha gözler önüne serdi. Ağustos ayında AKPli seçmenin % 31.7'si ülke ekonomisinin gidişatı için "kötü" ve "çok kötü" seçeneklerini seçerken, Aralık ayındaki sonuçlara göre ise, bu rakamın % 56.5 seviyesine çıkmış olması dikkatlerden kaçmadı.

İşte ekonomi ile ilgili yapılan anketin sonucu:


İşte ünlü ekonomist Uğur Gürses’in sosyal medya hesabından yaptığı o paylaşım:

1000
icon
Fatih 20 Aralık 2018 12:02

Görünen köy kılavuz istemez

1 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ