Erdoğan açıkladı: İşte erken seçim tarihi!

Gündem 18 Nisan 2018 15:47
Videoyu Aç Erdoğan açıkladı: İşte erken seçim tarihi!
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı: İşte erken seçimin tarihi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün partisinin grup toplantısında "erken seçim" çağrısı yapmıştı.

Bugün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beştepe'de bir araya geldi. Saat 13.35'te başlayan görüşme yaklaşık 30 dakika sürdü.

Bahçeli'nin erken seçim çağrısı ve önerdiği tarihin masaya yatırılmasının beklendiği görüşmenin ardından saat 15:30'da Erdoğan basın açıklaması yaparak toplantıyla ilgili bilgi verecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, basın toplantısının ardından ise partisinin Merkez Yürütme Kurulu’nu (MYK) da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplayacak.

Ayrıca Erdoğan, bir süre önce başlattığı milletvekilleriyle istişare toplantılarına yarın devam edecek. Erdoğan,  7. grup milletvekilleriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya gelecek. Parti yöneticilerinin de katılacağı toplantıda, 60 milletvekilinin hazır bulunması bekleniyor.

ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA
Erdoğan yaptığı açıklamada Bahçeli'yle verilmli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti. 15 Temmuz darbe girişimi sürecine de değinen Erdoğan, Bahçeli'nin erken seçim çağrısıyla ilgili şunları söyledi:

"Gerek Suriye'de yürüttüğümüz operasyonlar, gerek bölgemizde yaşadığımız hadiseler, Türkiye'nin bir an önce belirsizlikleri aşmasını zorunlu hale getirmiştir. Yeni yönetim sistemine geçiş giderek aciliyet başlatmıştı. Bahçeli'nin çağırısını müzakere ettik. Sonuçta ülkemizin karşı karşıya bulunduğu fotoğraftan hareketle bu erken seçim teklifine olumlu yaklaşma kararı aldık.

Seçim gündemini ülkemizin gündeminde bir an önce çıkarmamız şarttır. Bahçeli'yle yaptığımız istişareler neticisinde 24 Haziran 2018 tarihinde yapılmasına karar verdik.

AKP ve MHP olarak seçim hazırlıklarına hemen başlıyoruz."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ