Erdoğan AKP teşkilatlarına rest çekti: Boşlukları doldururuz!

Gündem 19 Nisan 2018 20:24
Videoyu Aç Erdoğan AKP teşkilatlarına rest çekti: Boşlukları doldururuz!
A
a

Recep Tayyip Erdoğan AKP teşkilatlarına rest çekti: Boşlukları doldururuz!

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekilleriyle bir araya geldi ve çok sert uyarılarda bulundu.

Erdoğan AKP Genel Merkezi’nde yaptığı açıklamada, AKP’nin kişiler üzerinden kurulan bir parti olmadığını, görevlerin gelip geçici olduğunu, bu seçim döneminde daha fazla çalışılması gerektiğini ifade etti. Tayyip Erdoğan, “Bizimki bir parti davasıdır. Trenden inenler oldu, bizim indirdiklerimiz oldu. Saygıyla andıklarımız var, bir de ismini bile telaffuz etmek istemediklerimiz var” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekillerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirdiği görüşmeyi anlattı.

ANKA’nın edindiği bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekillerine hitaben yaptığı konuşmada cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden bahsederken, bu dönemin diğer dönemlerden çok daha önemli olduğuna dikkat çekti.

Erdoğan’ın şöyle dediği öğrenildi:

“AK Parti kişiler üzerine kurulan bir parti değil. Bizimki bir parti davasıdır. Görevler ve makamlar gelip geçicidir. Bu dönem çok çalışmalıyız. Bu dönem her zamankinden çok daha önemli onun için çok çalışmalıyız. Bizimle yola devam edenler oldu, etmek istemeyenler oldu. Trenden inenler oldu. Bizim indirdiklerimiz oldu. Saygıyla andıklarımız var bir de ismini bile telaffuz etmek istemediklerimiz var. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Çalışmak istemeyenler de kusura bakmasınlar boşuna makamları işgal etmesin. O makamları dolduracak kişileri buluruz.”

Öte yandan seçim takvimi ile ilgili AKP bir de taslak bir metin hazırladı. Buna göre, milletvekili listeleri 12 Mayıs’ta tamamlanıyor. Meclis ise 15 Mayıs’a kadar çalışacak.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ