Erdoğan Akşener'i eleştirirken öyle bir laf etti ki: Sanane milletin cebinden!

Gündem 26 Mayıs 2018 17:48
Videoyu Aç Erdoğan Akşener'i eleştirirken öyle bir laf etti ki: Sanane milletin cebinden!
A
a

Tayyip Erdoğan Meral Akşener'i eleştirirken öyle bir laf etti ki: Sanane milletin cebinden!

Çorum'da miting düzenleyen Meral Akşener medyanın muhalefete yönelik tutumunu eleştirirken, “Dün Kayseri yıkıldı, orada TRT beni tam 38 saniye gösterdi. TRT’yi satacağım parasını size vereceğim” açıklamasını yaptı.
Akşener Erdoğan'ın Erzurum mitinginde kendisine yönelik; Sanane milletin cebinden..Sen kendi cebine bak'' diyerek eleştirdiğini dile getirerek..Erdoğan'a yüklendi

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bugün burada oruç ağızla buradasınız. Hakkınızı helal edin.

Sanayi şehri Çorum… Genç işsizliğin olmaması gereken Çorum ama en çok genç işsizin olduğu Çorum. KOBİ’cilerin kaçtığı, sanayicilerin gelmediği Çorum. Kredi kartlarının, tüketici kredilerinin ağır yük olduğu Çorum. Sayın Erdoğan ekonominin içine tükürdü. Tek adamın keyfine göre yönetiliyor.

En önemlisi Türkiye’nin huzuru kalmadı. Akşam uyuyamıyor insanlar. Ekonomi Bakanı çıkmış dolar ile ne işiniz var diyor. Benzinden, makine parçasına kadar dolar ile alınıyor. Nasıl işimiz yok? Her şeyi sattılar, en son Çorum Şeker Fabrikası’nı sattılar. Kupon arazi gibi aldılar ama Cumhurbaşkanı olduğum gibi iptal edeceğim. Üretim endeksli bir ekonomimiz olmazsa, borç altında eziliriz.

Gençlere soruyorum, cebinizde kaç lira var. Sayın Erdoğan çıkmış bugün Erzurum’da, 'milletin cebinde ne kadar var seni ne ilgilendirir, sen kendi cebine bak' diyor. Ayıptır ayıp, beni eleştirecek diye millete bakışını nasıl da anlatıyor. Milletin cebi bizi ilgilendirmeyecek de ne ilgilendirecek? Bakanın çocukları cebini dolduracak, milletin çocuklarının cebinde para olmayacak. Batsın böyle dünya…

Annenizin, babanızın karşısında mahcup olmamanız için vatandaşlık maaşı bağlayacağım.

Emeklilere her bayram ‘İYİ BAYRAMLAR İKRAMİYESİ’ vereceğiz.

Biz Türkiye Dayanışma Fonu diye bir fon kuruyoruz. 4 buçuk milyon insan haciz altında. Bu 4 buçuk milyon insanın içinde şehit ve gazi ailelerinin, öğrenci, işçiler ve çiftçilerin bir defaya mahsus borçlarını sileceğiz.

16 senedir iktidarsınız. Mehmet Şimşek çıkıyor, fakir iftarları maratonu başlıyor diyor. Ayıptır ayıp, iktidarsınız senelerdir. Almayın bunları evlerinize…

Dün Kayseri yıkıldı. Orada TRT 38 saniye yayınlamış. Orası da bir çiftlik TRT’yi satacağım, parasını size vereceğim. Benim milletim var, meydandayız, işte Çorumlular. İşte herkes kendi imkanları ile geldi. Kadınlar bu işin lokomotifi…

Bir çocuğa el uzatanın elini kırmazsam namerdim.

İyi okul, kötü okul. Zengin çocuk, fakir çocuk. Böyle bir eğitim sistemi olabilir mi? Adamın kafası atıyor, sistem değişiyor. Sayın Erdoğan yoruldu, yorgun otobüs şoförünün otobüsüne biner misiniz? Bu şoförü otobüsünden indireceğiz inşallah 24 Haziran’da. Eğitimi birinci önceliğimiz yapacağız.

Öğretmenlerin hepsini kadrolu yapacağız. Sözleşmeli, ücretli, kadrolu olmaz.

Sorular çalındı, soruları FETÖ’cüler çaldı dendi ama ortada kimse yok. Çalınan sorularla birileri işe girdi. Hakkı çalınanların hakkını teslim etmek devletin görevi.

Ama arkadaş çok saf, herkes kandırdı. FETÖ kandırdı, Trump kandırdı, Obama kandırdı, Merkel kandırdı, Barzani kandırdı.

Bir tek konuda uyanık. Yandaş müteahhitlerinin cebini doldurdu.

Ben havalimanı yapacağım ama devletin kasasından, yandaşlara yaptırmayacağım, müşteri garantisi ile iş yapmayacağım.

Sizin tek torpiliniz, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kimliğidir. Reis de budur, paşa da budur. Vallahi de billahi de sizin torpiliniz bu olacak.

Cumhurbaşkanı olduğum ilk gün OHAL’i kaldıracağım.

Askeri liseleri geri açacağım.

Yıpranan ordumuzu yeniden ayağa kaldıracağım.

İkinci turda arkadaşlarınıza şu soruyu sorun, Tayyip Bey karşısında kimi istemez? Cevabı belli. İnşallah Çorum yüzünü güneşe dönecek. Güneş doğduğu vakit, ampuller sönermiş.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ