Erdoğan ayet okuyan AKP'li gençlere kızdı: Camide miyiz, siyasi toplantıda mı?

Gündem 25 Mart 2018 22:01
Videoyu Aç Erdoğan ayet okuyan AKP'li gençlere kızdı: Camide miyiz, siyasi toplantıda mı?
A
a

Erdoğan ayet okuyan AKP'li gençlere kızdı: Camide miyiz, siyasi toplantıda mı?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Giresun il kongresinde yaptığı konuşmada hep bir ağızdan ayet okumaya başlayan AKP gençlik kolları üyelerine kızdı.

Cumhurbaşkanı, yaptığı konuşmada Afrin’e yönelik Zeytin Dalı operasyonundan bahsederken şöyle dedi: “Gece gündüz koşturacak, ülkemizi her açıdan layık olan seviyeye getireceğiz. Afrin harekatıyla artık bir diriliş hamlesinin içerisine girildi. Buna diriliş muştusu da diyebiliriz. Buna var mıyız? Yeniden bu diriliş hamlesi ile 2019’un mart yerel seçimlerini, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, parlamento seçimlerine hazır mıyız? Hiçbir zaman rakiplerimizin zayıflığından güç alarak hedefini belirleyen bir siyasi hareket olmadık.”

Erdoğan konuşmasında “Afrin’de 3 bin 747 terörist etkisiz hale getirildi”ndediği sırada salondaki partili gençler Ali İmran Suresi’ni 12’nci ayetten itibaren topluca okumaya başladı. Partilileri kısa süre dinleyen Erdoğan “Gençler… gençler…”diyerek sözlerini kesti.

‘Ayeti okuyamayanları da katacağız”

Erdoğan şöyle devam etti: “Onları siz bana bırakın. Bunları inşallah kabristanlarda okuyun. Ama siyasi bir toplantıda bunları bize bırakın. Nerde neyi okuyacağımızı iyi bilelim. Bize eyvallah. Siz onları bize bırakacaksınız. Tamam mı? Buralara nasıl geldiğimizi de iyi bilelim. Türbede miyiz, camide miyiz, bunları ayıracağız. Yoksa bir siyasi toplantıda mıyız? Bunu da ayıracağız. Unutmayın biz bu milletin tümünü kucaklayacağız. Hepsini istisnasız. Benim gencim gayet güzel ayet okuyor ama ayeti okuyamayanlar da var. Onları da katacağız. Onları da buraya alalım.”

Ayet ne diyor?

AKP’li gençlerin okuduğu Ali İmran suresinin 12’nci ayetinin Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan Türkçe çevirisi şöyle:“İnkâr edenlere de ki: “Siz mutlaka yenilgiye uğrayacak ve toplanıp cehenneme doldurulacaksınız. Orası ne fena yataktır!”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR