Erdoğan Bahçeli'ye mektup yazdı: 'Seçimde çok ilginç şeyler olacak'

Gündem 1 Mart 2019 15:35
Videoyu Aç Erdoğan Bahçeli'ye mektup yazdı: 'Seçimde çok ilginç şeyler olacak'
A
a

Bomba iddia: “Erdoğan, Bahçeli’ye mektup yazdı, çok ilginç şeyler yaşayacağız”

31 Mart seçimlerine doğru günler azalırken Cumhur İttifakı’nda endişe hali hâkim. Gelen anketlerin çoğunda İstanbul ve Ankara’nın kaybedileceğine dair güçlü işaretler var.
Yeniçağ Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, MHP lideri Bahçeli üzerinden iktidarı kaybetme konusunda büyük bir korku yaşadığını ileri sürüyor. Bu nedenle Erdoğan’ın canlı yayınlarda sürekli Cumhur İttifakı’nın pazara kadar değil, mezara kadar gitmesini dilediğini söyleyen yazar, Erdoğan’ın, Bahçeli’ye mektup yazdığı ironisi yaparak, “Devlet Bahçeli’ye teşekkürler sunuyor” diyor.

“AKP iktidarı yani saray içinde bulundukları korku ortamının esaretiyle Devlet Bahçeli’den duydukları şüpheyi artık açık etmiş durumdalar” diyen Takan, “Devlet Bahçeli’den kurumsal olarak bir cevap ve teyit bekliyorlar. Devlet Bahçeli’ye ‘rahat edebilmemiz için 31 Mart gecesini beklemeden bize cevap ver. Kamuoyu önünde resmi, kendini ve partini bağlayıcı, bu işin mezara kadar gideceğine dair net bir mesaj ver’ diyorlar” görüşünü dile getiriyor.

“Şu an itibarıyla her ikisi de birbirlerine muhtaç durumdalar” tezini öne süren Takan, “Sonuç ne olursa 31 Mart gecesi Devlet Bahçeli’nin Cumhur İttifakı’nı sarsacak bir şey söylemeyeceğine inananlardanım” ifadesini kullanıyor.

Öte yandan Abdullah Gül, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ekseninde dönen, çıkacağı söylenen iki parti iddialarına da değinen Takan, “Bu partileşme çabaları içinde yer alan önemli bir isimden beni de hayrete düşüren bir bilgi aldım” diyerek şunları dile getiriyor:

“Kaynağımın iddiası; ‘artık, Ali Babacan, Abdullah Gül ile birlikte hareket etmiyor’. Ahmet Davutoğlu da, Abdullah Gül ile birlikte hareket etmiyor. Araları oldukça soğuk. Ne zaman Ahmet Davutoğlu bahsi açılsa Gül’ün son derece sert ve eleştirel sözler söylediğini biliyorum. Peki, ‘abisi’ gibi Abdullah Gül’e bağlı olan Ali Babacan’a ne oldu?.. Kaynağımın belirttiği gibi, onlar arasındaki ilişki de eskisi gibi değil. ‘AK BABA’lar Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’ı beraber harekete geçirecek formülü bulmuş. Şöyle anlatılıyor; ‘Ahmet Davutoğlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da gerçekten çok güçlü ve çok seviliyor. Büyük bir sempati var kendisine. Ali Babacan da Batı’da çok seviliyor ve çok güçlü. Bu iki güç yan yana gelecek. Ahmet Davutoğlu’nun liderliğinde bir partileşme olacak. Ali Babacan bu işe sıcak bakıyor ve yaklaştı. ‘Olur mu?.. Tutar mı?.. Abdullah Gül’ün bu işlerin içinde olmadığı algısı AKP içinde ve Türkiye’de nasıl ve ne gibi bir karşılık bulur?.. Sözde Kürdistan’a çaktığı selamlarla hafızamızda yer tutan Ahmet Davutoğlu, İngiltere ve uluslararası finans çevrelerine çok sempatik (!) olmasıyla bilinen Ali Babacan’dan yeni bir AKP çıkar mı?.. Bekleyip göreceğiz…”

Takan, yazısını noktalarken “1 Nisan’dan sonra çook ilginç şeyler yaşayacağız. Çook” ifadesini kullanıyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ