Erdoğan CHP'lileri hedef aldı: Sokağa çıkamazsın!

Gündem 12 Temmuz 2017 17:23
Videoyu Aç Erdoğan CHP'lileri hedef aldı: Sokağa çıkamazsın!
A
a

Erdoğan 15 Temmuz'u anma etkinliklerinde yaptığı konuşmada Adalet Yürüyüşü'nü hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'u anma etkinlikleri kapsamında Ankara'da konuştu.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kastederek "Hala 15 Temmuz'u anlamayan gafiller var" dedi ve "Ana muhalefetin başındaki zat, 15 Temmuz'da İstanbul'da köşe bucak saklanmasaydı bu yürüyüşe farklı bakabilirdik. Sokaksa sokak diyerek kendi aklınca milleti ve devleti tehdit eden bu kişi böyle bir yanlışlığa sapması halinde asıl kendisinin sokağa çıkamaz hale geleceğini iyi bilmelidir. Açık konuşuyorum, böyle bir yola mı tevessül edeceksin, sokağa çıkamaz hale gelirsin. Korkaklardan, ödleklerden bir şey olmaz bu böyle bilinmelidir" ifadesini kullandı.

“NASIL HASTA”

Erdoğan, Adalet Yürüyüşü’nü hedef aldığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kendisi Adalet Yürüyüşü adını verdi ama olsa olsa sözde adalet yürüyüşü olur. Darbecileri ve teröristleri savunan CHP Genel Başkanı bizden dikenlere su vermemizi istiyor. Hasta dediler, durumu çok kötü dediler. Cezaevinden çıkmasını istedikleri Mardin Belediye Başkanı yürüyebiliyor, nasıl hasta?

Sokakta aranan adaletin adı intikamdır. Onun sonu da vandallıktır. Adaletin aranacağı meşru zeminler bellidir. Meclis'i çalıştırmamak için her yola başvuranlar, şimdi çıkmış 'Meclis devre dışı bırakıldı' diye uğraşıyorlar. Bunun için de ağlamaya başladılar. Anayasa Mahkemesinden kürsü hakimlerine, savcılara kadar hukuk sisteminin tüm mensuplarına hakaret edenler, 'adalet' diye yeri göğü inletiyor. Adalete giden tüm yolları tıkamayı maharet sananlar siz değil misiniz?"
 

“DARBECİLERİ SAVUNAN…”

Konuşmasının devamında da Adalet Yürüyüşü’nü hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

"Ankara'dan İstanbul'a yürüyen bu kişi derdinin ne olduğunu Maltepe'de ifşa etti. Kendisi adalet yürüyüşü demişti olsa olsa sözde adalet yürüyüşü olabilir. CHP Genel Başkanı'nın sözlerini duyunca aklıma Mevlana Hazretleri'nin adalet tanımı geldi. Ağaca su vermeyi adalet, dikene su vermeyi zulüm olarak tanımlıyor Mevlana hazretleri. Bunlar ağaca değil dikene su veriyor. Darbecileri savunan CHP Genel Başkanı bizden dikenlere su vermemizi talep ediyor.

Hasta dediler, durumu çok kötü dediler, cezaevinden çıkmasını istedikleri Mardin Belediye Başkanı baktık ki bayağı yürüyebiliyor. Hani hastaydı bu yahu! Arkasında PKK terör örgütünün olduğu bu kişilerle nasıl omuz omuza yürüyebiliyorsunuz? Bunlar değil mi bizim bu kardeşlerimizin katilleri olanlar?"

1000
icon
nercivan 13 Temmuz 2017 14:50

😂

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi siyasiyi Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU