Erdoğan'dan CHP'ye MHP'li tehdit: Beraber el koyarız!

Gündem 11 Ekim 2018 13:03
Videoyu Aç Erdoğan'dan CHP'ye MHP'li tehdit: Beraber el koyarız!
A
a

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'dan CHP'ye MHP'li tehdit: Beraber el koyarız!

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Atatürk’ün vasiyetinin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hiç değildir' dedi.

Erdoğan, Türkiye İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin MHP ile birlikte TBMM’de yapılacak yasal bir düzenleme sonucu Hazine’ye devrini gerçekleştirmeyi düşündüklerini açıkladı. Erdoğan, Atatürk hisselerinin şahıslara ve CHP’ye ait bir hak olmadığını söyledi.  

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle: 

'Mesele İş Bankası değil. Mesele, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetidir. Kılıçdaroğlu, ‘Oradan bizim kasamıza giren para yok ki’ diyor. Ben ‘Senin kasana para giriyor’ demiyorum ki. Biliyorsunuz, mahkeme kararıyla, Türk Dil Kurumu’na ve Türk Tarih Kurumu’na belirli bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada Yönetim Kurulu’na CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, yönetim kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş. Yönetim Kurulu’na gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman. 

MHP’YLE BİRLİKTE YAPARIZ 

Biz diyoruz ki: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle yoluna koyulabileceği kanaatindeyim.'

1000
icon
Hasan Demirbağ 12 Ekim 2018 14:50

Bu öneri akp hükümeti gittiğinde değerlendirilebilir. Ülke insanına fayda değil de şahsi çıkar peşinde olanların hiç bir önerisini desteklemiyor.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ