Erdoğan'dan İmamoğlu'na "kazansa da vermem" açıklaması

Gündem 19 Haziran 2019 20:09
Videoyu Aç Erdoğan'dan İmamoğlu'na "kazansa da vermem" açıklaması
A
a

Recep Tayyip Erdoğan'dan İmamoğlu'na "kazansa da vermem" açıklaması

Kral FM’de konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Lideri Tayyip Erdoğan, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Ordu-Giresun Havalimanı’nda yaşadığı olaylarla ilgili olarak yeni bir açıklama yaptı.

Erdoğan, "İşi Ordu Valimiz yargıya götürmesi halinde ki götürecek, polislerimiz hakeza. Tabii bu konuda yargının vereceği kararı ben şu anda bilemem ama yargının vereceği karar bu işte (İmamoğlu’nun) önünü kesebilir" diye belirtti.

İMAMOĞLU'NDAN YANIT

Ümraniye'de konuşan Ekrem İmamoğlu ise, "23 Haziran'da millet karar verecek millet karar verdikten sonra onun karşısında duracak kişi henüz doğmadı! İşine baksın.. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" dedi. 

Öte yandan, Erdoğan, "Ailesi isterse Ahmet Kaya’nın mezarının getirilmesi konusunda gereğini yaparız" diye de belirtti.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:
Ne zaman Ahmet Kaya’nın Şafak Türküsü’nü dinlerim, dinlediğim zaman çok duygulanırım.

Ahmet’e o otelde yaptıkları o hainliği, o ihaneti, o alçaklığı; sanatçıya, sanata, sevgi diye konuşanlar, köşelerinde yazanlar o gece neler yaptıklarını ayrıca hiç mi hiç unutamıyorum.

Ve kendi sanatçısına sahip çıkan değil kendi sanatçısını bu ülkeden kovana kadar ellerinden geleni yaptılar. Ne oldu? Ahmet vatan topraklarında değil gurbette durdu.

Ben başbakanlığım döneminde o zamanki Kültür Bakanımız vasıtasıyla aslında Ahmet Kaya’nın bir nakli mekan ile kendi topraklarımıza getirilmesini arzu ettim. Ve eşine de haber gönderdim.

Yani bugün yine Ahmet Kaya ile ilgili böyle bir imkan olsa, ailesi Ahmet Kaya’nın topraklarımıza getirilmesini kabul etse biz elimizden gelen her şeyi yaparız. Bizim inancımızda buna kabrin taşınması deriz. Böyle bir şeye biz hazırız, bunu yaparız.

Kürtlerin isteyip de alamadıkları hiçbir şey kalmadı, etnik ve kültürel milliyetçiliği ortadan kaldırdık.

(Ordu-Giresun Havalimanı’ndaki olay) İşi Ordu Valimiz yargıya götürmesi halinde ki götürecek, polislerimiz hakeza. Tabii bu konuda yargının vereceği kararı ben şu anda bilemem ama yargının vereceği karar bu işte (İmamoğlu’nun) önünü kesebilir,

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR