Erdoğan'dan kadınlara: '8 Mart'ta ülkeyi işgal edeceklerdi'

Gündem 14 Mart 2019 17:54
Videoyu Aç Erdoğan'dan kadınlara: '8 Mart'ta ülkeyi işgal edeceklerdi'
A
a

Recep Tayyip Erdoğan'dan kadınlara: '8 Mart'ta ülkeyi işgal edeceklerdi'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin yerel seçim çalışmaları için Ankara’yı ilçe ilçe gezmeye devam eden Erdoğan, bugün öğle saatlerinde de Yenimahalle’de düzenlenen mitingde toplanan kalabalığa konuştu.

Mitingde Taksim’deki Feminist Gece Yürüyüşü’nden, ezanın ıslıklandığı yalanına kanıt olarak gösterilen video kaydını izleten Erdoğan, “Siz bu ezan düşmanları ile berabersiniz. Meral Hanım siz ezan düşmanları ile berabersiniz. HDP’yi söylememe zaten gerek yok. Üzülerek söylüyorum ki saadet de onlarla beraber. Bayrağımızı yakanlar bunlar. Bu dörtlü çete bunlarla beraber mi? Ezanımıza tahammül edemeyenler bunlar. Utanmadan CHP’nin sözcüsü ‘Onlar düdükleri polise karşı öttürdüler’ diyor. Siz kimi aldatıyorsunuz? Bu milleti enayi mi zannediyorsunuz?” diye konuştu.

Erdoğan, toplantı ve gösteri yürüyüşleri ile ilgili kanunu hatırlatarak 8 Mart günü İstanbul Valisi’ne izin alıp almadıklarını sorduğunu, gösterinin izinsiz düzenlediği yanıtı aldığını söyledi. Erdoğan, “Taksim Meydanı’na, İstiklal Caddesi’ne farklı ara sokaklardan girerek işgal hareketine girişmek istediler. Türkiye hukuk devleti içinde halkını hukukunu korur ama teröre yönelik adım atanlara göz açtırmaz. Bütün polisimizle, askerimizle tepelerine tepelerine bineriz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ