Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: 'Sana saldıranlar PKK'lı'

Gündem 28 Nisan 2019 16:50
Videoyu Aç Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: 'Sana saldıranlar PKK'lı'
A
a

Recep Tayyip Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: 'Sana saldıranlar PKK'lı'

Partisinin Kızılcahamam'da gerçekleştirilen 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanış oturumunda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin 82 milyon Türkiye vatandaşının umut kapısı olduğunu söyledi. Erdoğan, Ankara'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyla ilgili, "Çubuk'ta kol kola girdiklerin sana saldırdı, başkası saldırmadı" dedi.

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde gerçekleştirilen AKP 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanış oturumunda konuşan Erdoğan, iki gün süren toplantının verimli geçtiğini belirtti.

"Vatandaşlarımızı rahatlatacak adımları attıkça, başımızdaki kara bulutların dağılacağına inanıyoruz" diyen Erdoğan, Türkiye'nin geçtiği zorlu sınamaların büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa davasından asla taviz veremeyeceklerini tekrar hatırlattığını ifade etti.

Erdoğan, "Ramazandan sonra başarı sırasına göre tüm illerimizi dolaşma azmindeyim ve dolaşacağım" dedi.

"CHP yönetimi başkadır, CHP'ye oy veren vatandaşlarımız başkadır. Bunu birbirinden ayıralım" ifadelerini kullanan Erdoğan, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Çubuk'ta katıldığı asker cenazesinde yapılan saldırıya da değindi.

Erdoğan, "Biz saldırıyı açık bir dille kınadık. Biz, şehit yakınlarının ve koskoca bir ilçe halkının taciz edilmesine, tariz edilmesine, terörist ithamına ve hakarete maruz kalmasına karşı çıkıyoruz" diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ