Erdoğan'dan MHP'ye rest!

Gündem 12 Nisan 2019 18:01
Videoyu Aç Erdoğan'dan MHP'ye rest!
A
a

Cumhur İttifakı paramparça: Erdoğan'dan MHP'ye rest!

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinde AKP’nin başarısız olduğu ve kaybettiği belediyelerle ilgili olarak suçu millete atmanın acizlik olacağını söyledi. Erdoğan, bu konuda gereken özeleştiriyi yapıp, ona göre adım atacaklarını kaydetti.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre; AKP’nin önceki gece yapılan MYK toplantısında 31 Mart yerel seçimleri ayrıntılı olarak masaya yatırıldı. Toplantının başında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlere yönelik genel bir değerlendirme yaptığı öğrenildi. Erdoğan, Türkiye geneline bakıldığında AKP’nin başarılı olduğunu, ancak bazı büyükşehir belediyelerinin kaybedilmesinin, bundan sonraki süreç açısından çok iyi analiz edilmesi gerektiğini söyledi.

MİLLETİN MESAJINI ALDIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: “Suçu millete atmak acizlik ve gaflet örneğidir. Oy vermediği için milleti suçlamak ahmaklık olur. Gelinen bu noktayı ve aldığımız sonucu hem gözümüzle göreceğiz, hem kulağımızla duyacağız. Milletin sandıkta bize ne mesaj verdi? Bunu çok iyi analiz etmemiz lazım. Önümüzdeki süreçte atacağımız adımları da bu analizler belirleyecek. Bu değerlendirmeleri üstünkörü değil, derine inerek yapacağız. 26 Mayıs’ta yapacağımız istişare toplantısında enine boyuna konuşacağız. Millet bize ne diyor? Bakacağız. Özeleştirilerimizi, eleştirilerimizi yapacağız. Bunu yaparken, suçu millette değil, kendimizde arayacağız. Önce kendimize bakacağız. Herkes de önce kendisini değerlendirmeye tabi tutsun.”

YERELDE MHP’YLE SIKINTI YAŞANDI

 MYK’da yapılan değerlendirmelerde MHP yönetiminin Cumhur İttifakına yönelik olumlu tavır ve mesajlarına rağmen, yerelde bu konuda bazı problemlerin yaşandığı belirtildi. MHP ile ittifakın artısının yanı sıra olumsuz yansımasının da olduğu, ittifak yapılmayan illerde kıyasıya bir rekabet yaşandığı ve bazı illerde bu rekabetin MHP lehine sonuçlandığı hatırlatıldı.

ERDOĞAN İTTİFAKI BİTİRECEK!

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhur İttifakı’nı 10-15 gün içinde bitireceğini öne sürdü.

Kendisine ait sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımda bulunan Özkiraz, "Erdoğan büyük baskı altinda, bence 10-15 gün icinde ittifaki bitirecek" ifadelerini kullandı.

1000
icon
Trgy 13 Nisan 2019 16:27

#eyt yi görmezden gelen iktidarın olacağı buydu,ne bekliyorsunuz ki

0 0 Cevap Yaz
Güner. 13 Nisan 2019 02:02

MHP hak ettiği testi gördü . Şahsen ben bekliyordum

0 0 Cevap Yaz
İsmail Demir 12 Nisan 2019 18:49

Yola çıkacağınız kişi daha önce kendi adına yada partisi adına bir başarı yakalamışmı? Herhangibir aksi durumda yarı yoldan geriye döner mi? Daha birçok analizler yapılıp güvenliği sağlamışsa, inandırmışsa yinede düşünerek ve tedbir alarak çıkılabilir.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ