Erdoğan'dan seçim sistemi için yeni öneri!

Gündem 17 Mayıs 2019 21:42
Videoyu Aç Erdoğan'dan seçim sistemi için yeni öneri!
A
a

Tayyip Erdoğan'dan seçim sistemi için yeni öneri!

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde İstanbul muhtarlarıyla iftar programında dikkat çeken açıklamalar yaptı.

AKP Genel Başkanı, “Muhtarlık seçimlerinin belediye başkanlığı seçimlerinden önce veya sonra yapılmasının her iki seçimin daha sağlıklı yürümesini temin edecektir”önerisinde bulundu.

Erdoğan konuşmasının o bölümü şöyle:

“Muhtarlık seçimlerin de belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği seçimlerinden ayrılmasında yarar var. Muhtarlık seçimlerinin belediye başkanlığı seçimlerinden önce veya sonra yapılmasının her iki seçimin daha sağlıklı yürümesini temin edecektir. Muhtarlarımızın özlük haklarının yanında silah dediniz, silah da verdik, hem de geri iade edilmemek üzere. İçişleri Bakanlığımız bünyesinde Muhtarlık Bilgi Sistemi'ni de biz kurduk. Bu muhtarlık müessesine verdiğimiz önemin bir ifadesidir. Valilerimize, kaymakamlarımıza ve belediye başkanlarımıza muhtarlarımızla yakından ilgilenmeleri konusunda kesin talimatlarımız var. İnşallah önümüzdeki dönemlerimizde sizlerle el birliği içinde çok daha büyük hizmetlere beraberce imza atacağız.”

1000
icon
Kadir 18 Mayıs 2019 22:47

Yol bitti.

0 0 Cevap Yaz
Mersinli 18 Mayıs 2019 00:03

Reis 3 yıl sonra başkanlıktan vazgeçip tekrar demokrasiyi büyük lütuf olarak sunacak 2023 seçimlerine tekrar çok partili sistem, MHP,İYİ parti ve HDP yüzde on barajının altında bırakılıp ak parti yüzde 35 lerle mv çoğunluğu ile bir kez daha ikdidarda kalmayı hedefliyecektir.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ