Erdoğan hem Atatürk'e, hem Fesli'ye sahip çıktı!

Gündem 17 Kasım 2018 18:42
Videoyu Aç Erdoğan hem Atatürk'e, hem Fesli'ye sahip çıktı!
A
a

Erdoğan’ın, “Ne Gazi Mustafa Atatürk'e ne de kılık kıyafetinden dolayı herhangi bir vatandaşımıza hakaret edilmesine izin vermeyiz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’daki beş millet bahçesi için yapılan açılış töreninde konuştu. 100 günlük icraat programlarındaki bir maddenin daha hayata geçtiğini söyleyen Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın 10 Kasım’dan bir gün önce “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen, İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a hakaret eden, Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu ile ilgili mesaj verdi.

Erdoğan konuşmasında, “Ne Gazi Mustafa Atatürk'e ne de kılık kıyafetinden dolayı herhangi bir vatandaşımıza hakaret edilmesine izin vermeyiz” ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın "kılık kıyafetinden dolayı " sözleri ile fesle dolaşan Kadir Mısıroğlu'na gönderme yaptı ve açılışta, muhalefetin istifa çağrısı yaptığı Mısıroğlu'nu ziyaret eden Ali Erbaş'ı yanına aldı. Erdoğan açılış kurdelesini de Ali Erbaş'la birlikte kesti.

Başakşehir'deki törende konuşan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"-Başakşehir, Kayaşehir, Hoşdere, Baruthane ve Çırpıcı millet bahçelerinin hayırlı olmasını Allah'tan niyaz ediyorum. Hizmete sunduğumuz millet bahçelerimizle 100 günlük icraat programımızda yer alan taahhütlerden birini daha yerine getirmiş oluyoruz. 18 ilimizdeki 33 Millet Bahçesi ile ilgili çalışmalar son aşamaya gelmiş durumda. Hedefimiz, her şehrimize en az birer Millet Bahçesi kazandırmaktır. Türkiye'nin en büyük fuar alanını Atatürk Havalimanı'ndaki o kapalı alanlarla yapmış olacağız.

100 günlük icraat programımızda yer alan taahhütlerimizden birini daha yerini getirmiş oluyoruz. Biz yaparız onlar konuşur farkımız bu. Biz durmuyoruz onlar dedikodu yapıyor onlar ne yapılırsa yapılsın karşısına dikiliyorlar. Biz 'Kanal İstanbul' diyoruz, onlar 'İstemezük' diyorlar, 'Yaptırmazuk' diyorlar. Yapacağız, yapacağız isteseniz de istemeseniz de yapacağız.
“GELİP ŞU MİLLET BAHÇELERİNE BAKSINLAR”

-Gezi olaylarını yapanlar ülkenin hayrına her işin karşısına dikilenler gelip şu millet bahçelerine baksınlar gerçek çevrecilik nedir görsünler. 31 Mart 2019 seçimlerini gönül belediyeciliği seçimi olarak görüyoruz. Adını böyle koyduk.

-Bizim medeniyetimizde sömürge olarak kullanılacak arka bahçeler oluşturama geleneği yoktur. Tıpkı sırça bir köşk gibi eninde sonunda tuzla buz olmaya mahkum olduğuna inanıyoruz. Gönül coğrafyamızın tüm köşelerinde paylaştık, adalet esasına dayalı bir siyaset takip ediyoruz. Dünya beşten büyüktür itirazımızdan, Afrika politikamıza, Filistin meselesine kadar kararlı bir duruş gösterdik. Ülkemizi kendi arka bahçeleri haline getirmek isteyenlere, Çanakkale'den 15 Temmuz'a her fırsatta cevabı milletimizle verdik. İçimizdeki darbecileri kullanarak diz çöktürmek isteyenler bu sefer yine eski oyunlarını yaparak kamplaştırmak istemektedirler.

"CHP'NİN OYUNUNA GELMEDİK, GELMEYECEĞİZ"

-Biz tek parti devrinden beri milleti aşağılayan, küçümseyen, hakaret eden, kendi marjinal yaklaşımlarını topluma dayatmak isteyen azgın azınlığın oyunlarıyla sarsılacak bir ülke değiliz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu oyununa gelmedik ve gelmeyeceğiz.

-Haddini bileceksin. Bana İstiklal Marşı'nı okuyup okumamaktan bahsediyor. Hadi oradan biz onunla büyüdük önce haddini bileceksin. İstiklal Marşı ile Safahat'ı yastık altı kitap olarak koyduk öyle büyüdük.

-Bizim ve milletimizin karnı bu bayat oyunlara toktur. Ne Gazi Mustafa Atatürk'e ne de kılık kıyafetinden dolayı herhangi bir vatandaşımıza hakaret edilmesine izin vermeyiz. Eleştiri tabii ki de olacaktır. Türkiye'de kimse eleştirilemez değildir.

- Birilerinin Türkiye'yi o baskıcı, dayatmacı eski kara günlerine döndürme çabaları boşunadır. Her zaman çözümü millette arayacağız. 31 Mart milletin hakemliğine gidilecek olan gündür. Hesap sormaya hazır mıyız?"

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ