Erdoğan'ı korkutan buluşma! Sırada Akşener var...

Gündem 4 Ocak 2018 15:06
Videoyu Aç Erdoğan'ı korkutan buluşma! Sırada Akşener var...
A
a

Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.

AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın tabanı açısından Saadet Partisi'nin, tam karşısında olan blokta yer almasına tedirgin gözlerle baktığını bilmekteyiz bu kapsamda; Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından iki lider ortak basın açıklaması yaptı.

Karamollaoğlu, dün düzenledikleri basın toplantısında uyum yasalarıyla ilgili görüşlerini kamuoyuyla paylaştıklarını anımsatarak, “Bugün de bu konuyu, bütün siyasi parti liderlerinden ilk olarak CHP’ye takdim etmek için buraya geldik. Bu bizim için bir görev çünkü Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu bizi daha önceden ziyaret etmişti, bir de iade-i ziyaret borcumuz vardı, onu da yerine getirdik. Uyum yasalarıyla ilgili konuyu kısa da olsa bir kitapçık halinde kendilerine takdim ettik. Uyum yasalarının aslında referandumdan 6 ay sonrasına kadar, hukuken çıkması icap ederken, epeyce gecikti. Bu gecikme de belki bize bir fırsat vermiş oldu” dedi.

Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarına kendilerine gösterdiği misafirperverlik nedeniyle de teşekkür etti.

“BU TÜR ZİYARETLER DEMOKRASİMİZİN KALİTESİ AÇISINDAN SON DERECE DEĞERLİ”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da Karamollaoğlu’nun uyum yasaları hakkındaki düşüncelerini aktardığını ve yaptıkları çalışmayı kendilerine verdiğini belirterek, “Ayrıca Türkiye’nin sorunlarını görüşme ve tartışma imkanımız oldu. Bu tür ziyaretleri, demokrasimizin kalitesi açısından, sorunların tartışılması ve değişik görüşlerin karşılıklı taraflara aktarılması açısından son derece değerli ve yararlı görüyoruz. Sayın Genel Başkana ve arkadaşlarına yürekten teşekkür ediyorum. Bize aktardıkları bilgileri büyük bir dikkatle inceleyeceğiz ve elbette ki düşüncelerimizi de ilk fırsatta aktaracağız” dedi.

“BARAJ KALDIRILSIN, CUMHURBAŞKANLIĞI İÇİN GEREKLİ 100 BİN İMZA ŞEFFAF OLSUN”

Saadet Partisi’nce hazırlanan “Adil Sistem, Adil Seçim” adlı 20 sayfalık kitapçıkta, “Yüzde 10 seçim barajının tamamen kaldırılması, hazine yardımının bütün partilere ve hakça yapılması, partiler arası işbirliği imkanının oluşturulması, basın yayın kuruluşlarının tarafsızlığının temin edilmesi, cumhurbaşkanı adayı göstermek için gerekli 100 bin imzanın şeffaf ve kolay olması, Melis’te grubu olan partilerin dışında Meclis’te temsil edilen diğer siyasi partilere de söz hakkı tanınması, torba kanun uygulamasının kaldırılması, TBMM’de siyasi etik komisyonu kurulması, parlamentodaki makamların siyasi partilere güçleri oranında dağıtılması, kürsü dokunulmazlığının önündeki engellerin kaldırılması” isteniyor.

Karamollaoğlu, partisinin uyum yasaları değişiklik tekliflerini diğer siyasi partilere de iletmek üzere liderlerden randevu istedi. Sırada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in olduğu biliniyor 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ