Erdoğan’ı şikayet etmek için gittiği adliyede tutuklandı!

Gündem 26 Temmuz 2019 13:10
Videoyu Aç Erdoğan’ı şikayet etmek için gittiği adliyede tutuklandı!
A
a

Recep Tayyip Erdoğan’ı şikayet etmek için gittiği adliyede tutuklandı!

Gezi Direnişi sırasında polisin attığı gaz fişeğiyle ayağından yaralanan Aydın Aydoğan 6 yıldır süren hukuk mücadelesinde son olarak AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında Avrupua İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) yaptığı suç duyurusuyla ilgili gittiği adliyede tutuklandığını duyurdu.

Aydoğan sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, dilekçede Erdoğan’ın adı geçtiği için kimsenin almak istemediğini ve özel bir bölümde başında iki sivil polisle bekletildiğini duyurdu. Aydoğan son olarak polislerin elinden cep telefonunu almak istediklerini ve tutuklandığını bildirdi.

Aydoğan’ın Twitter’dan yaptığı paylaşımlar şöyle:

– Adliyedeyim CB Erdoğan hakkında yapmış olduğum suç duyurusunda istinaden AİHM kararının gereği için özel soruşturma bürosundayım ve fiziki dosyanın arşivden gelmesini bekliyorum bütün memurlar korkudan sus pus olmuş büyük sessizlik var kalemde.

– Tutuklanırsam burda olduğumu herkes bilsin.

– Nöbetçi özel soruşturma savcısı dilekçede imza atmaktan imtina ediyor ve bana kapıda beklemem söyleyip dosya ile cumhuriyet başsavcı vekiline çıktı

– Dilekçede sadece Erdoğan’ın ismi geçiyor diye hiç kimse taraf olmak istemiyor ve imza atmıyor

– Bu ne korku başımda iki sivil Polis özel soruşturma bürosu kaleminde ölü sessizliği

– Adliyede bodrumda özel bir bölümde başımda iki tane sivil Polis başsavci veli nin ne diyeceğini bekliyorum polisler telefonumu alıyor

– Tutuklandım

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ