Erdoğan'ı Şivan'da kandırmış..'Dünya savaşı çıkar' dedi!

Gündem 27 Eylül 2017 13:19
Videoyu Aç Erdoğan'ı Şivan'da kandırmış..'Dünya savaşı çıkar' dedi!
A
a

Şivan Perwer FETÖ firarisi Erkam Tufan Aytav’ın sunduğu programa konuk oldu.

AKP’nin başlattığı “Çözüm süreci” döneminde Diyarbakır’da İbrahim Tatlıses’le birlikte “Megri megri” şarkısını söyleyen ve AKP kongresinde alkışlatılan Şivan Perwer FETÖ firarisi Erkam Tufan Aytav’ın sunduğu programa konuk oldu. 

Perwer, programda Barzani’nin “bağımsızlık referandumunu” desteklediğini ve Kürtlerin özgür olması gerektiğini söyledi. 

“PİŞMANIM, ORAYA GİTTİĞİMDE NEFRET OLUŞTU”

Perwer, Diyarbakır’da katıldığı ve “Megri megri”yi söylediği konserle ilgili de “pişman olduğunu” dile getirdi. Şivan Perwer şu ifadeleri kullandı:

“Demek ki işin içinde oyun varmış. Biz çok inançlı bir şekilde, güvenli bir şekilde istediğimiz bir şeydir. Savaş bitsin, olmasın toplumlar arasında dostluk oluşsun, toplumlar kabul edilsin. Toplumlar birbirine saygıyla sevgiyle yaklaşsın. Yıllarca Türk halkının gözünde Kürtler düşürülmüştü…

Elbette pişmanım. Oraya gittiğimde çok acayip şeylerle karşılaştım. Bende sevgi duygusu oluşmadı tam tersine biraz nefret oluştu. Benim gördüklerim beni çok üzdü. Topluma saygı sevgi yok.”
“DÜNYA SAVAŞI ÇIKAR”

Türkiye’nin Kuzey Irak’a müdahale etmesi konusuna değinen Perwer “Başta en büyük kötülüğü kendilerine yaparlar. Başta Türkiye’yi harabeye çevirirler. Dünya savaşı çıkar ortaya. Türkiye ve İran’da katılırsa var ya Dünya Savaşı çıkar. Bak Afganistan ve Irak dünyaya ne kadar zarar verdi. Dünyada kriz oluştu. Suriye karıştı bak ne hale geldi. Ben onların yerinden olsam daha çok ılımlı olurum. Gelirim Barzani’yle oturur konuşurum.” dedi.  

FETHULLAH GÜLEN ÇIKIŞI

Perwer, FETÖ lideri Fethullah Gülen’e de değindiği konuşmasında şunları söyledi:

“Şimdi şeye diyorlar terör terör… Sayın Fethullah Gülen’i o şekilde değerlendiriyorlar. Çok ayıp bir şey. O insan diyor her kitaplarında yazılarında diyor herkese yardımcı olmaya çalışın, onlara destek olun diyor. Bilim götürün diyor. Okullar açtı, çeşitli dillerle insanlar eğitiliyor. Okullarında hiçbir kötülük görmedim gerçekten.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ