Erdoğan'ın 'Türkiye Cumhuriyeti'ni silmesine Hükümet'ten destek

Gündem 15 Ağustos 2017 19:45
Videoyu Aç Erdoğan'ın 'Türkiye Cumhuriyeti'ni silmesine Hükümet'ten destek
A
a

Bakanlar Kurulu sonrası konuşan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın twitter hesabından "Cumhuriyet" ifadesini silmesiyle ilgili konuştu

Erdoğan'ın Twitter hesabındaki 'Cumhuriyet' ifadesini silmesiyle ilgili olarak Bekir Bozdağ'dan açıklama geldi: 

Anayasamıza uygun.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Twitter hesabındaki "Cumhuriyet" ifadesini silmesiyle ilgili olarak Bekir Bozdağ bir açıklama yaptı.

Bakanlar Kurulu sonrası konuşan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bozdağ; "Türkiye Cumhurbaşkanı ifadesi Anayasamıza uygun ifadedir. 30 Ağustos davetiyelerinde Türkiye Cumhurbaşkanı ifadesi daha önceki dönemlerde de kullanıldı" dedi.

Erdoğan'ın "Cumhuriyet" ifadesini kaldırması, önceki gün "Artık parlamenter demokrasi yok, buna hazır mıyız" sözleriyle ilişkilendirilmişti. 

1000
icon
gülbhar 17 Ağustos 2017 02:39

CUMHURİYET VATANINDA BARINIP ONU SİLMEYE KALKAN HER NANKÖR VATAN MİLLET HAİNİ YÜCE ALLAH SONSUZA KADAR SİLECEK VE EBEDİYYEN CEHENNEMİN EN DİBİNDE YAKACAK... LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ ATATÜRK VATANINA,ASİL TÜRK MİLLETİNE,ASİL TÜRK ASKERİNE İHANETİN NEDENİ YOKTUR...FAKAT BEDELİ MUTLAKA OLACAKTIR...

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ