Erdoğan'ın çok sevdiği Arap! Suudi Prens Türkiye'ye ''terörist'' dedi!

Dünya 7 Mart 2018 14:07
Videoyu Aç Erdoğan'ın çok sevdiği Arap! Suudi Prens Türkiye'ye ''terörist'' dedi!
A
a

Erdoğan'ın çok sevdiği Araplardan bir darbe daha: Suudi Prens Türkiye'ye ''terörist'' dedi!

Mısır’da temaslarda bulunan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, Türkiye karşıtı açıklamalarda bulundu. Mısır’daki bazı üst düzey medya mensuplarıyla bir araya gelen Bin Selman’ın birçok konuda açıklamalarda bulunduğu ifade edildi. CBC kanalında çalışan sunucu Lamis El Hadeedi, Bin Selman’ın “her konuda” konuştuğunu söylerken, Suudi Prens’in Türkiye karşıtı açıklamalarda da bulunduğu ortaya çıktı.

Prens Selman’ın açıklamaları Mısır basınında geniş yer buldu.

Salman’ın, “Mısır ve Suudi Arabistan’ın düşmanları şeytan üçgenini temsil ediyor. Bu da Türkiye, İran ve terör örgütleridir” dediği ortaya çıkarken, Selman’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye’nin yeni bir “Osmanlı Halifeliği” kurmaya çalıştığını iddia etti. Bin Selman, İran’ın da bölgede isyan çıkarttığına değinirken, “Suudi Arabistan, İran’ın tehditlerine yanıt vermedik ve bizi savaşa çekmelerine izin vermedik” dedi.

'Rus uçağının düşme anı' oltasını bütün medya yuttu Son dönemde ülkesinde yaptığı reformlarla Dünya kamuoyunun gündemine oturan Bin Selman, Suudi Arabistan’ın “kardeşleriyle” birlikte Arabistan’da terörle savaşacağını ve bu bahsi geçen ülkelere karşı birlikte olması gerektiğini de ifade etti.

SELMAN, VELİAHT İLAN EDİLDİKTEN 1 AY SONRA ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman, 21 Haziran 2017’de yayımlanan kraliyet kararnamesi ile resmi olarak tahtın varisi olarak atanmıştı. Selman, veliaht ilan edilmesinden yaklaşık 1 ay sonra 23 Temmuz 2017 tarihinde, Körfez ülkeleri ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de görüşmüştü.

SAMİMİ GÖRÜNTÜLER VERMİŞLERDİ
Prens Selman, 3 Eylül 2016 tarihinde henüz veliaht prens ilan edilmemişken, G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak için Çin’in Hangcou kentinde bulunan Erdoğan ile görüşmüş ve iki siyasi, samimi görüntüler vermişti. Selman o dönemde Suudi Arabistan Veliaht Prens Vekili ve Savunma Bakanı görevlerini yürütüyordu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ