Erdoğan'ın çok tartışılan 'diploması' AİHM'de incelenecek

Gündem 2 Mayıs 2018 15:06
Videoyu Aç Erdoğan'ın çok tartışılan 'diploması' AİHM'de incelenecek
A
a

Erdoğan'ın çok tartışılan 'diploması' olay olmuştu... AİHM'de incelenecek

AİHM’e giden Evrensel Yol Partisi Genel Başkanı Metin Güler, 24 Haziran seçimleri öncesinde de Erdoğan’ın diploması için başvuru yaptı. -

Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi mezunu olduğu belirtilen Erdoğan’ın öğrenim gördüğü yıllar, mezun olduğu fakülte ve bölüme ilişkin tartışmalarda iç hukuk yolu tükenince uluslararası mahkemeye başvurmanın yolu açıldı. Erdoğan’ın 1 Temmuz 2014’te yaptığı adaylık başvurusundan 4 gün önce noter tarafından tasdik ettiği diplomasının sahte olduğunu savunan Evrensel Yol Partisi Genel Başkanı Metin Güler, diploma tartışmasına ilişkin 24 Haziran öncesinde AİHM’e başvuru yaptı.
İLK İNCELEME
16 Nisan referandumunun ardından Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) mühürsüz oyları geçerli saymasına ilişkin davaların Anayasa Mahkemesi (AYM) ve Danıştay kararları ile sonuçlanmasının ardından AİHM’e giden Güler, 24 Haziran seçimleri öncesinde de Erdoğan’ın diploması için başvuru yaptı. Referandum ve Erdoğan’ın diplomasına ilişkin Güler’in davalarını aynı dosyaya alan AİHM, raportörler aracılığı ile yarın başvuru hakkında ilk değerlendirmesini yapacak.

1000
icon
abc 17 Eylül 2019 00:28

Ne bulursa koca kafasına geçiriyor başqan tayyiq

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ