Erdoğan'ın dava açtığı şehit annesi: Senin oğlunun...

Gündem 18 Temmuz 2019 17:45
Videoyu Aç Erdoğan'ın dava açtığı şehit annesi: Senin oğlunun...
A
a

Erdoğan’ın dava açtığı şehit annesinden Erdoğan’a: Bu senin oğlunun vakfına benzemez

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dava açtığı Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba, katıldığı bir televizyon kanalında Erdoğan’ın vakıf açıklamalarına tepki gösterdi.

Şehit annesi Pakize Akbaba, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz programında duyurduğu Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Yardımlaşma Vakfı’na tepki gösterdi.

Şehit annesi Pakize Akbaba, “27 yıldır oğlumun bir tek saç telini saklıyorum. Oğlumu özledikçe o saç teline bakıyor, ona dokunuyor, onu kokluyorum.”diyerek izleyenlerin yüreklerini yaktı.

“Ben çocuğuma söz verdim ‘Sen bu vatana layık oldun, ben de sana layık bir ana olacağım’ diye. Ben çocuğumun davasını onlara emanet edemem” diyen Akbaba sözlerine şöyle devam etti:

Türkiye’nin TRT’sine kırmızı bültenle aranan 74 şehidin katilini çıkarıyorlar. Benim oğlum 5 kurşunla şehit oldu, bunu öğrendiğim gün benim adeta yanan ciğerim tarandı. Kime emanet edeceğim ben bu davayı. Sen katilini getirip televizyonda konuşturuyorsun pof pofluyorsun.”

BEN SENİN VAKFINA NASIL GÜVENECEĞİM?

Pakize Akbaba programda, “Ben nasıl senin vakfına güveneceğim. Bu senin oğlunun vakıflarına benzemez, bu kutsal bir dava. Ne günlere kaldık. Diğer şehit anneleri de isyan ediyor, “Ah” ediyor. Elimizden bir şey gelmiyor biz de Allah’a havale ediyoruz. Onun terazisi şaşmaz. Bugüne kadar şehit analarını karşına alıp konuşmadın. Kim Atatürk düşmanıysa, kim vatan düşmanıysa onları aldın karşına yedirdin, içirdin.” diyerek tepkisini gösterdi.

1000
icon
Hey cocuk 19 Temmuz 2019 06:09

Az kaldı ana az kaldı.sabret bu zat da anladı gideceğini.suraya bak yorum yazarken bile düşünüyorum mahkemeye verirmi diye.gule güle Tayyip gidiyorsun.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR