Erdoğan'ın gözde ismi Hande'den tuhaf yorum!

Gündem 20 Şubat 2018 21:48
Videoyu Aç Erdoğan'ın gözde ismi Hande'den tuhaf yorum!
A
a

Erdoğan'ın gözde ismi Hande'den gazetecilik adına skandal yorum...

Suriye ordusuna bağlı Ulusak Savunma Güçleri (NDF), bugün bikaplar ve ağır silahlarla Afrin'e girdi. NDF'nin yanında uçaksavar füzesi getirdiği de iddia ediliyor. Güçlerin Afrin'e giriş yapmasının hemen ardından TSK, giriş yapılan bölgeyi topçu atışına tuttu. 

AKP ve Erdoğan'ın gözde ismi pek gündeme gelmeyen Hande Fırat ise, konuyla hiç alakası olmayan bir iddia ortaya attı. Hande Fırat, giren birliklerin resmi olarak Esad'a bağlı olduğunu görmezden gelerek, "Ankara şu ana kadar Esad rejiminin Afrin’e girdiği gibi bir bilgi elde etmedi" şeklinde bir yoruma imza attı.

Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat imzasıyla Hürriyet'te yer alan 3 cümlelik 'haber'de, "Ankara’dan edinilen bilgilere göre sınırda İran yanlısı Şii milisler gösteri yapıyor. Edinilen bilgilere göre bu gösteri İran’ın, 'Suriye’nin yanındayız' mesajı olarak algılanıyor. Ankara şu ana kadar Esad rejiminin Afrin’e girdiği gibi bir bilgi elde etmedi" ifadeleri yer aldı.

Ulusal Savunma Güçleri (NDF) savaşın ilk yıllarında her mahallede ve kentte kurulan, ordu ve Hizbullah'ın eğitim verdiği yerel güçlerin adı. NDF, her kentte kuruldu ve sayılarının şu anda 50 binden fazla olduğu düşünülen savaşçısı var. Ayrıca Hande Fırat'ın iddia ettiği gibi Şiilerden de oluşmuyor, Suriye vatandaşı olan her etnik, din ve mezhepten de üyesi var.

ÜÇ CÜMLEDEN BİRİ GİTTİ!
Fırat'ın 'haber'inin yayınlanmasından bir süre sonra, Ankara'nın TSK'nın bombardıman yaptığı iddiasını doğrulamadığı 'bilgi'sinin olduğu cümle silindi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ