Erdoğan'ın kuzeni Atatürkçüleri savundu!

Gündem 27 Temmuz 2017 14:42
Videoyu Aç Erdoğan'ın kuzeni Atatürkçüleri savundu!
A
a

Erdoğan’ın kuzeni gazeteci Cengiz Er, Türkiye gazetesinin bugünkü 'Yeni darbeyi ulusalcılar yapabilir' manşetine tepki göstererek “İhlas Grubu’na dikkat; operasyon çocuklarını bünyede topladılar. ‘FETÖ’ adına operasyon çekiyorlar.” dedi.

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın kuzeni gazeteci Cengiz Er, Türkiye gazetesinin bugünkü 'Yeni darbeyi ulusalcılar yapabilir' manşetine tepki göstererek “İhlas Grubu’na dikkat; operasyon çocuklarını bünyede topladılar. ‘FETÖ’ adına operasyon çekiyorlar” dedi.

Twitter hesabından, “Yeni darbeyi ulusalcılar yapabilir” manşetiyle çıkan Türkiye gazetesi görseliyle ve Fethullah Gülen’in fotoğrafının bulunduğu bir mesaj paylaşan Er, şu ifadeyi kullandı: “İhlas Grubu’na dikkat; operasyon çocuklarını bünyede topladılar. ‘FETÖ’ adına operasyon çekiyorlar.”

NE OLMUŞTU?

Türkiye gazetesi bugün Nuri Elibol köşe yazısını manşetten yayınlamıştı. “15 Temmuz ve öncesinde olup bitenleri sorguladığımızda, büyük bir sistem zaafının olduğu gözleniyor” ifadesi yer alan yazıda şunlar dile getiriliyordu:

“FETÖ’cüler TSK içinde yeni bir darbeye kalkışmasının imkân ve kabiliyeti ortadan kaldırıldığına göre ‘Türkiye’de gelecekte yeni bir darbe tehlikesi var mı’ sorusuna kaynaklarım eminim beni şaşırttığı kadar siz değerli okuyucularımı da şaşırtacak şu cevabı verdiler: ‘FETÖ’cülerin TSK içinde yapılanmalarını engelleyemeyen, darbe hazırlıklarını tespit edip tedbir alınmasını sağlayamayan bir sistem zafiyeti söz konusu. Eğer bu sistem zafiyeti giderilmezse ve sivil asker ilişkilerini Batı normlarına taşıyacak reformlar ve hukuki düzenlemeler yapılamazsa bir buçuk iki yıl içinde ordudaki Ulusalcılar yeni bir darbeye kalkışabilir. Küresel aktörlerin ve Türkiye karşıtlarının ordu içerisinde darbe yaptıracak birilerini her zaman bulma imkânları vardır. Bu işe engel olmanın yolu kişilere değil sisteme endeksli önleyici tedbirlerin alınmasıdır.’

Bu uyarıyı dikkate alırsak kanaatim odur ki 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce bu reformların ve hukuki düzenlemelerin hızla yapılması kaçınılmazdır.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ