Erdoğan'ın o sözlerine oğulları çok kızacak

Gündem 13 Ekim 2018 01:09
Videoyu Aç Erdoğan'ın o sözlerine oğulları çok kızacak
A
a

Erdoğan'ın o sözlerine Bilal Erdoğan ve Ahmet Burak Erdoğan'ın oğulları çok kızacak

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Isparta'daki 2018/8. Dönem Uzman Erbaş Komando Temel Kursiyerleri Bröve Takma Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

“ADAM YERİNE KONMAZ ADETA TOPLUMDAN DIŞLANIRDI”

“Her gencimizi potansiyel birer komando adayı olarak görüyorum” diyen Erdoğan, “Bedelli olarak veya başka yöntemlerle askerlik yapmadan bu süreci geride bırakanlar çok büyük kayıpta olduklarını bilmelidirler. Bizim çocukluğumuzda mazeretsiz yere askerliğini yapmayanlar adeta adam yerine konmaz, adeta toplumdan dışlanırlardı. Savaş dönemlerinde asker kaçakları hainler olarak görülürdü” ifadelerini kullandı.

OĞULLARINDAN BİRİ BEDELLİ YAPTI DİĞERİ MUAF

Erdoğan’ın bu sözleri akıllara oğullarını getirdi. Erdoğan’ın Bilal Erdoğan, 2009'da bedelli askerlikten faydalanırken, Ahmet Burak Erdoğan'ın ise askerlikten muaf olduğu biliniyor. 

“VAH TÜRKİYEM VAH”
Hükümete yakın Güneş gazetesinin yakın dönemde gazeteden ayrılan yazarı Uygur Kayahan konuyla ilgili sosyal medya hesabından dikkat çeken şu yorumda bulundu:

“Kendi oğulları askerlik yapmayan bir babanın askere gitmeyenleri memlekette adamdan saymazlar diye konuşmaya cüret edebilmesi nasıl bir ruh hali?

Vah Türkiyem vah!”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ