Erdoğan'ın son MYK'da aldığı karar sızdı!

Gündem 5 Mayıs 2019 11:48
Videoyu Aç Erdoğan'ın son MYK'da aldığı karar sızdı!
A
a

Tayyip Erdoğan'ın partisinin son MYK'sında aldığı karar sızdı!

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefetin kazandığı ancak meclis çoğunluğu partisinin elinde olan belediyeler için “Kafalarına göre karar alamayacaklar” mesajı verdi.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun aktardığına göre, Erdoğan başkanlığında yapılan AKP MYK’nın son toplantısında, muhalefetin kazandığı büyükşehir belediyelerinde izlenecek yol haritası masaya yatırıldı.

“Başkanları sıkıştıracağız”
Başta Ankara ve İstanbul olmak üzere belediye meclislerinde çoğunluğun AKP’de olduğunu hatırlatan Erdoğan şöyle konuştu:

“İstanbul’da 39 ilçenin 24’ünde AK Parti, birinde MHP olmak üzere; 25 ilçeyi Cumhur İttifakı olarak almış bulunuyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisindeki toplam 312 üyeden 176’sı AK Parti’ye, 4’ü MHP’ye 132’si ise diğer partilerin üyeleri. Ankara’da da durum farklı değildir. 25 ilçe belediyesinden 19’unu AK Parti, 3’ünü MHP aldı. İlçelerde ve belediye meclisinde ezici çoğunluk elde ettik. Buradan hareketle, çoğunluk bizde diye belediyeyi ‘Çalıştırmama’ üzerine hareket etmeyeceğiz ama başkanları sıkıştıracağız. Elleri o kadar da rahat olmayacak, kafalarına göre hareket edemeyecekler. Meclislerde alınacak kararların kontrolü bizde olacak.”

“Vatandaşın lehine olan uygulamalar desteklenecek”
Erdoğan, bu iki belediye dâhil AKP’den muhalefete geçen belediyelerde personelin haklarının korunmasının yakından takip edileceğini de söyledi. AKP kurmayları, muhalefetin “Bizi çalıştırmıyorlar” dememesi için belediyelerde atılacak her adımı değerlendirerek, vatandaşın lehine olacak uygulamaların destekleneceği bilgisini verdi.

“Özhaseki, İstanbul’a koordinatör tayin edildi”
Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile AKP Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki İstanbul için ‘Koordinatör’ olarak tayin edildi.

Geçmişte Kayseri’den belediye başkanı olan Mehmet Özhaseki, Ankara’daki yarışı Mansur Yavaş’a karşı kaybetmişti.

Yerel yönetimler başkan yardımcılarından bazıları da Ankara başta olmak üzere, AKP kaybettiği büyükşehirlerden sorumlu olacak. İlçe belediye başkanları arasındaki koordinasyonu bu isimler sağlayacak.

1000
icon
ATATÜRK 19 Mayıs 2019 01:03

TÜRKİYE CUMHURİYETİ 'Nİ BENİM GENÇLERİM TAKİP EDECEKTİR. BU SÖZÜM ŞU ANLAMA GELMEKTE:TÜRKİYE CUMHURİYETİ BÜTÜN YÖNETİMİ KAPSAMAKTADIR. M.KEMAL ATATÜRK.

0 1 Cevap Yaz
Mehmet özhaseki 5 Mayıs 2019 17:49

Bittiniz oglum siz

0 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ