Erdoğan konuşmasını engelledi: CHP’li başkan bakın nasıl çözüm buldu..

Gündem 18 Mart 2018 15:36
Videoyu Aç Erdoğan konuşmasını engelledi: CHP’li başkan bakın nasıl çözüm buldu..
A
a

Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını engellemişti: CHP’li başkan bakın nasıl çözüm buldu..

Çanakkale’deki 18 Mart törenine konuşmasına skandal bir uygulama ile bu yıl izin verilmeyen CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Youtube üzerinden konuşmasını yaptı.
Çanakkale belediye meclisinin AKP’li başkan vekili Tülay Ömercioğlu’nun 4 Ekim 2017’deki meclis oturumunda gündem dışı söz aldığı sırada, CHP’nin İsmetpaşa Mahallesi’nde yapılan delege seçimlerinde yaşanan olayla ilgili sorusu üzerine tartışma yaşanmış, AKP’li üyeler meclisi terk etmişti. Ömercioğlu’na “Konuşma, kes, ahlaklı ol” diyen başkan Gökhan hakkında parti içi soruşturma başlatılmış, Ömercioğlu, Gökhan’ın kendisinden özür dilediğini ve bu tavrı ‘erdemli’ bulduğunu söylemişti Yaşananlar üzerine konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Ben de talimatını verdim. Bu belediye başkanını 18 Mart’ta Çanakkale törenlerinde konuşturmayacaksınız. Bunun hesabını verecek” demişti.

Erdoğan’ın bahsettiği tören bugün Çanakkale 18 Mart Stadyumu’nda gerçekleştirildi.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103’üncü yıldönümü dolayısıyla düzenlenen törende Erdoğan bir konuşma yaptı. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, konuşmasına izin verilmeyen bu yılki törene idari izin alarak katılmadı. Başkan bunun yerine belediyenin YouTube hesabından 12 dakikalık bir konuşma yaptı.

BAŞKANIN 12 DAKİKALIK KONUŞMASI:

1000
icon
Melek Gülden Güven 18 Mart 2018 17:43

Ne kadar yasaklasalar, böyle güzel konuşma ve sözleri dinlemek beni çok sevindirdi ,muhteşem bir konuşma, ağzınıza sağlık.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ