Erdoğan milleti tehdit etti: AK Parti biterse, Türkiye biter!

Gündem 30 Eylül 2017 15:22
Videoyu Aç Erdoğan milleti tehdit etti: AK Parti biterse, Türkiye biter!
A
a

Erdoğan, "AK Parti biterse Türkiye biter" dedi. Erdoğan ayrıca, Peşmerge Yönetimi'ne en büyük desteği kendilerinin verdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Erzurum İl Danışma Toplantısı’da konuştu.

Irak'ıın kuzeyinde yapılan referandumu ve AKP'ye yönelik eleştirileri değerlendiren Erdoğan, peşmerge başı Barzani'ye en büyük yardımın kendileri tarafından yapıldığını ve AK Parti'nin kaybetmesi halinde Türkiye'nin kaybedeceğini ifade etti.

İşte Erdoğan'ın açıklamaları:

"SEBEP OLDUKLARI KÖTÜ KOKU ÇOK FAZLA"

Ülkemizde, ‘AK Parti ve Tayyip Erdoğan kaybetsin de, gerekiyorsa Türkiye batsın’ gibi hastalıklı bir zihniyetin içinde olanlar var. Bunların belki sayıları azdır ama etrafa yaydıkları cüruf, sebep oldukları kötü koku çok fazladırAK Parti kazanırsa Türkiye kazanır. AK Parti kaybederse tüm Türkiye kaybeder. Milletimize meselenin Tayyip Erdoğan ve AK Parti meselesi olmadığını anlatmalıyız, mesele Türkiye'dir."

"KUZEY IRAK'A BUGÜNE KADAR EN BÜYÜK DESTEĞİ BİZ VERDİK"

Suriye'nin kuzeyinde oynanan oyunun büyük darbeler için kuşatma oyunu olduğunu biliyoruz. Biz ne Suriye'de ne de Irak'ta ülkemize saldırmayan hiçbir kesime tavır almadık tam tersine elimizden gelen yardımı yaptık. Kuzey Irak'a en büyük desteği bugüne kadar biz verdik. Yeri geldi kaynakları kesildiği anda imkanlarımızı paylaştık. Bunların karşılığında onlardan hiçbir şey istemedik.

Tek beklentimiz hassas çizgilerimizde bize saygı duymaları ve bize rağmen adım atmamalarıydı. Bunu yapmadılar. Madem şartlar değişti öyleyse bunun da bedelini ödeyecekler. Buradan bir kez daha söylüyorum. Bu meselenin Kuzey Irak'taki Kürtlerle alakası yok. Zira İsrail bayraklarıyla sokakta dolaşmaları bizi üzmüştür. Bu bir şeyi gösteriyor, MOSSAD'la birlikteler. Ne yaptığınızın farkında mısınız? Bir tek İsrail destekliyor. Mesele, Kuzey Irak'taki diğer kesimlerin hakları ile ilgili. Kerkük tartışmalı bölgedir, bunlar Kerkük bizim diyor. Kerkük'ün tarihinde siz yoksunuz.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ