Erdoğan Portakal'a kafayı taktı: ABD'li sahip ne yapacak?

Gündem 4 Ocak 2019 23:50
Videoyu Aç Erdoğan Portakal'a kafayı taktı: ABD'li sahip ne yapacak?
A
a

Erdoğan, ünlü sunucu Fatih Portakal'a kafayı taktı: ABD'li sahip ne yapacak?

FOX TV yönetiminin, 2019’da haber programlarını kaldırmayı hedeflediği, Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8 benzeri bir eğlence kanalına dönüştürme projesinin olduğu iddia edildi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) FOX TV’ye kestiği 1 milyon TL’lik cezanın ardından, kanal yönetimi flaş bir karara imza attı.

İktidara yakınlığıyla bilinen kanallar dışında yayıncılık yapmaya çalışan az sayıdaki televizyon kanalı muhalif çizgide haber politikalarını sürdürmenin zorluğunu yaşamakta.

Son olarak FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal canlı yayın esnasında Fransa’da Sarı Yeleklilerin eylemlerine vurgu yaparak, Türkiye’de toplumsal muhalefetin alındığını ve hak aramak için barışçıl protestoların mümkün olamayacağını ifade etmişti. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan çok sert tepki göstermişti.

Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından Fatih Portakal hakkında “Suç işlemeye alenen tahrik” suçundan soruşturma başlatılmış ve ardından RTÜK FOX Ana Haber bültenine 3 kez durdurma ve Kasım ayı reklam gelirinin yüzde 3’üne tekabül eden 1 milyon TL para cezası uygulamıştı.

FOX TV’nin sahibi Rupert Murdoch geçtiğimiz yıllarda “haberden uzaklaşmaya, eğlenceye, yarışmalara, sinema ve dizilere yönelmeyi hedefliyorum” açıklamalarında bulunmuştu.

FOX TV’ye verilen son cezaların ardından kanal yönetiminin Portakal’ın sunduğu ana haber ile İsmail Küçükkaya’nın sunduğu sabah programını yayından kaldırmayı ve TV8 gibi yalnızca eğlence kanalı olmayı planlıyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ