Erdoğan seçim gecesi kimin suratına kağıt fırlattı

Gündem 15 Nisan 2019 14:41
Videoyu Aç Erdoğan seçim gecesi kimin suratına kağıt fırlattı
A
a

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan seçim gecesi kimin suratına kağıt fırlattı

Sözcü yazarı Rahmi Turan, 31 Mart gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP'ye çalışan anket şirketinin yüzüne anket sonuçlarının yazılı olduğu kağıdı fırlattığını iddia etti.

Turan, Abdullah Gül'ün makam aracında yaşanan sorunları yazdıktan sonra Milliyet'teki yazılarına sonra verilen gazeteci Talat Atilla'nın 31 Mart seçimlerine ilişkin kulis bilgilerini paylaştı. Turan'ın Atilla'nın yazısından aktardığına göre, Cumhurbaşkanı seçim gecesi AKP'ye çalışan anket şirketinin yüzüne anket sonuçlarının yazılı olduğu kağıtları fırlattı. Turan'ın Atilla'dan aktardığı kuliste, Erdoğan'ın seçim gecesi asansörde mahsur kaldığı ve telefonuna çıkmayan Genel Başkan Yardımcısı'nın asistanını azarladığı da belirtiliyor.

Rahmi Turan'ın bugünkü yazısından ilgili bölüm şöyle:

Talat Atilla, Ankara'nın kulağı delik gazetecilerindendir… Haberler ondan kaçmaz! AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın siyasi hayatının en sıkıntılı dönemlerinden birisini yaşadığını belirten Talat Atilla şunları anlatıyor:
“Aldığım net bilgilere göre Erdoğan, seçimden kısa bir süre önce de seçim günü ve sonrasında da sıkıntılı anlar yaşamış.

Kendisine ‘Öndeyiz' diyen anket firması sahibinin suratına anket kâğıtlarını fırlatmasından… Aradığı Genel Başkan Yardımcısı'nın telefonuna çıkmamasına… Seçim gecesi asansörde kalmasına kadar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimden kısa bir süre önce, beraber çalıştığı anket firmasının sahibine il il anket sonuçlarını sorar. İlgili kişi anket sonuçlarını aktarırken Erdoğan, kendisine de sunulan kâğıtları anket firmasının sahibinin yüzüne fırlatarak ‘Ankara'da, Antalya'da önde falan değiliz. Antalya'da 3 puan gerideyiz. Kalkmış bana anketçilik yapıyorsunuz' diyerek öfkelenir.

Yere saçılan anket kâğıtlarını toplayan firma sahibi Erdoğan'ın AK Parti Genel Merkezi'ndeki makam odasından izin isteyerek ayrılır.

TELEFONA HAMZA DAĞ'IN SEKRETERİ ÇIKINCA…

31 Mart akşamı gelen seçim sonuçlarından yeterince memnun olmayan Erdoğan, sık sık kurmaylarını arayarak seçim sonuçlarıyla birlikte istatistik durumu da öğrenmek ister. Seçim gecesi aradığı kurmaylarından birisi de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dır.

Erdoğan direkt cep telefonundan arar ama ARGE Başkanı ve İzmir Milletvekili de olan Hamza Dağ telefonunu danışmanına yönlendirmiştir. Telefonu açan sekreter danışman ‘Hamza, durum ne?' diyen sesin sahibini tanır, biraz kekeleyerek:

‘Buyurun efendim, nasıl yardımcı olabilirim?' der.

Bunun üzerine Erdoğan, ‘Hamza'nın telefonu değil mi? Hamza nerede?' diye sorar. Danışmanın yanıt vermesine fırsat vermeden konuşmanın finalini yapar:

‘Cumhurbaşkanı'na nasıl yardımcı olacaksın?'

SEÇİM GECESİ ASANSÖRDE KALDI

31 Mart akşamı Erdoğan'ın başına gelenler bununla sınırlı kalmaz. Seçim sonuçlarını İstanbul'da izleyen Erdoğan, gecenin ilerleyen saatlerinde balkon konuşması için Ankara'ya döner. Erdoğan, Ankara'ya ayak bastığı saatlerde başta Ankara ve İstanbul olmak üzere birçok ilde seçimin rengi de ortaya çıkmaya başladığı için gergindir.

Gerginliğini tavan yaptıran başka bir gelişme de Genel Başkanı olduğu AK Parti'de yaşanır. Erdoğan, balkon konuşması için bindiği Genel Merkez asansöründe mahsur kalır! Arıza yapan asansörde 4 dakika mecburen kalan Cumhurbaşkanı'nın gerginliğinin arttığını hisseden kurmay heyetinin her biri başka bir köşeye kaybolur!”

1000
icon
Delidumrul 15 Nisan 2019 20:47

ALLAH DAHA BETER ETSIN.YAPTIĞINIZ YANLIŞLAR VE FAKİR FUKARANIN HAKKI BURNUNUZDAN KAN İRİN OLUP FİTİL FİTİL GELSİN

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ