Erdoğan TBMM'de bir tek Bahçeli'yi alkışladı!

Gündem 24 Nisan 2017 09:24
Videoyu Aç Erdoğan TBMM'de bir tek Bahçeli'yi alkışladı!
A
a

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla TBMM'de düzenlenen özel oturumda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasi parti liderleri arasında yalnızca Bahçeli'yi alkışladı.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen özel oturumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi parti liderleri arasında yalnızca Devlet Bahçeli'yi alkışladığını aktardı.

Selvi, "Erdoğan, Bahçeli’ye, 'Sen yoluna ben yoluma' demedi. Belli ki MHP ile yakınlaşmayı önümüzdeki dönemde de sürdürmekte kararlı" görüşünü dile getirdi. 

Abdulkadir Selvi'nin "Cumhurbaşkanı kimi alkışladı, Başbakan dedesiyle ilgili ne anlattı?" başlığıyla yayımlanan (24 Nisan 2017) yazısı şöyle:

Dün Meclis’te  23 Nisan özel oturumu değil, 16 Nisan hesaplaşması yapıldı. Aynı zamanda da önümüzdeki dönemde nasıl bir Meclis olacağının ipuçlarını verdi.

Cumhurbaşkanı ve komutanlar konuşmaları dikkatli bir şekilde izlediler. Bu arada HDP’liler kürsüye çıkınca Cumhurbaşkanı ve komutanlar, terk edecek mi diye dikkat ettik. Sonuna kadar beklediler. Demokrasi açısından bu tür görüntülere ihtiyacımız var. Son konuşmacı Bahçeli’ydi. Cumhurbaşkanı, diğer liderler kürsüye gelirken alkışlamamıştı ama Bahçeli’yi alkışladı. MHP Lideri de konuşmasına başlamadan Cumhurbaşkanı’nı başıyla selamladı. Referandum bitti,  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli’ye, “Sen yoluna ben yoluma” demedi. Belli ki MHP ile yakınlaşmayı önümüzdeki dönemde de sürdürmekte kararlı.

23 Nisan özel oturumu bitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tartışmalara ilişkin görüşünü sorduk. “Ben bu tartışmalara girmeyeyim” dedi. Ardından ekledi: “Tartışma üzerine değil, barış üzerine inşa edin...”

Tartışmalardan sonra Başbakan’ın liderlerin elini sıkması, güzel bir tabloydu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ